Як ФОПу отримати відстрочку від мобілізації: експертна думка + 5 кроків, що для цього потрібно зробити

З'явилась нова категорія осіб, які можуть отримати бронь від мобілізації - це ФОПи: кого саме це стосується та що для цього потрібно зробити. Подробиці.

Народні депутати України наразі розглядають економічний варіант бронювання для фізичних осіб-підприємців (ФОПів). Якщо законопроєкт буде схвалено, громадяни зможуть отримати бронь за умови щомісячного платежу. Це можливе лише в тому випадку, якщо ФОП та його працівники виконують стратегічно важливі завдання для оборонної здатності країни.

Фізичні особи-підприємці, які займаються, наприклад, виконанням оборонних замовлень для своїх територіальних громад або військових формувань, можуть розраховувати на бронювання. За словами експертів, отримати бронювання вдається переважно працівникам комунальних та державних підприємств або великим компаніям з високими прибутками.

Експерти розповіли, як ФОП може отримати відстрочку від мобілізації
Експерти розповіли, як ФОП може отримати відстрочку від мобілізації

ФОПи мають право на бронювання за умови, що їх діяльність пов’язана з виконанням завдань оборонного характеру. Підкреслюється, що процедура бронювання є однаковою для всіх, незалежно від форми власності підприємства – будь то фізична особа-підприємець чи державне підприємство.

Експерт зазначив, що спочатку формується пропозиція для бронювання, яку підписує керівник відповідної організації або установи. Після цього складається супровідний лист, який направляється до профільного органу державної влади чи місцевого самоврядування. Цей лист надсилається до Києва, де він погоджується з Генеральним штабом Збройних сил України.

Експерти розповіли, як ФОП може отримати відстрочку від мобілізації
Експерти розповіли, як ФОП може отримати відстрочку від мобілізації

Після узгодження з Генштабом, Міністерство економіки видає наказ про бронювання. Це офіційний документ, який підтверджує бронювання працівника і дозволяє йому залишатися на своєму робочому місці, замість того щоб бути мобілізованим до військових формувань.

Раніше вже було роз’яснено, які категорії працівників підлягають бронюванню від мобілізації у 2024 році. Водночас було пояснено, як зміниться процес бронювання призовників після набуття чинності новим законом.

Нові статті

Схожі статті

“Так, я йому зрадила”: 57-річна Ольга Сумська назвала реальну причину розлучення з першим чоловіком

Віталій Борисюк не є першим чоловіком в Ольги Сумської, адже до цього акторка була одружена з Євгеном Паперним, але не склалось через одну просту причину.

Дуже довге волосся під руками, ще й зеленого кольору. Леся Нікітюк викликала фурор своїм виглядом

36-річна Леся Нікітюк проводить літо біля басейнів з прохолодною водою. Нещодавно зірка здивувала соцмережі своїм зовнішнім виглядом. Навіщо Леся пофарбувала волосся під пахвами в… зелений колір?

“Я їду на Мальдіви!”: Наталія Могилевська розповіла, що разом зі своєю сімʼєю відправляється у відпустку

Наталія Могилевська повідомила радісну новину - співачка відправляється на відпочинок, а саме на українські Мальдіви та бере з собою чоловіка та доньок. Подробиці.

Веде донжуанський спосіб життя: що відомо про всіх коханок Сергія Жадана до і після Христини Соловій

Приголомшливий поет, фронтмен гурту "Жадан і собаки", співак Сергій Жадан справжній ловелас. Чоловік вдало підкорює серця обраниць, але які жінки можуть претендувати на місце музи артиста?