В Україні більше не буде одноразових виделок і ватних паличок: від чого ще доведеться відмовитися українцям

Міндовкілля України хоче обмежити використання пластикового посуду. В уряді пояснили, із чим саме це повʼязане і надали перелік товарів, які невдовзі можуть зникнути з полиць магазинів.

В Міндовкілля та природних ресурсів України зараз на опрацюванні знаходиться законопроєкт, згідно із яким може бути прийняте рішення про заборону деяких видів пластикової продукції. Уряд планує поступово обмежити використання одноразового пластикового посуду на території країни.

Зокрема, у відповідності із новими нормами, під заборону можуть потрапити… ватні палички, що мають пластикову основу. Серед інших предметів та товарів, використання яких на території України можуть обмежити – присутні ось такі:

  • соломинки для напоїв;
  • шпажки з пластику;
  • палички, які використовуються для кріплення повітряних куль, заповнених гелієм;
  • виделки, ложки, тарілки та ножі для одноразового використання;
  • ємності, що виготовлені з пінополістіролу, а також — пластикові ємності у вигляді блістерного пакування, призначені для складання харчових продуктів, що вживаються безпосередньо на місці або постачаються замовникам на виніс.
В Україні планують заборонити пластикові виделки, ложки, ватні палички і соломинки для напоїв
В Україні планують заборонити пластикові виделки, ложки, ватні палички і соломинки для напоїв

Подібні заходи від українського уряду мають на меті підкреслити наміри України щодо повноцінного членства в Євросоюзі. Відомо, що усі європейські країни йдуть шляхом зменшення кількості пластикових відходів за рахунок скорочення їх виробництва. Такі дії – запорука дбайливого відношення до навколишнього середовища і живої природи.

Наразі в Україні триває модернізація і трансформація системи управління відходами. Раніше в уряді країни зазначали, що ця система – це величезний комплекс заходів, що спрямований на побудову комплексного підходу.

Управління різними видами відходів передбачає не тільки їх переробку або ж утилізацію, а ще й збір, вивезення, обробку та ретельний нагляд за цими процесами.

Робота над реформою системи управління відходами розпочалась задовго до 2023 року. Нею здебільшого займались активісти та екологічні організації.

Пластиковий одноразовий посуд може зникнути з полиць українських магазинів
Пластиковий одноразовий посуд може зникнути з полиць українських магазинів

Спочатку очікувалось, що реформа просуватиметься швидко, але через повномасштабне вторгнення рф цей процес уповільнився.

Нові статті

Схожі статті

Розійшлися шляхи: Наталка Денисенко назвала акторку, з якою ніколи не піде в кадр і чому саме

Українська акторка Наталка Денисенко розповіла про своє ставлення до колег, які покинули Україну. Зокрема, вона висловилась про Галину Безрук, що обрала для себе життя в комфорті в росії.

Завжди сію моркву на зиму при + 5: ось чому потрібно робити це восени – секрет, про який мало хто знає

Досвідчені господині добре знають, що моркву у відкритий ґрунт можна сіяти як навесні, так і під зиму. Осінній посів морквяного насіння зручніше, адже в цей час робіт на городі меншає.

Як виглядають сини Анатолія Хостікоєва: один від Наталії Сумської, а інший – від жінки, яку кохав раніше

Анатолій Георгієвич Хостікоєв – другий чоловік акторки Наталії Сумської, яка народила йому молодшого сина Вʼячеслава. Також в артиста є старший син Георгій – від другого шлюбу з Любовʼю Кубʼюк.

ТОП-5 природних явищ України, які ніде більше не побачите: рожеве озеро, каньйон на 4 області на ще 3

Україна багата не тільки своєю історією та культурою. На території країни розташовані унікальні природні явища, про які ви можете більш детально прочитати в матеріалі "Одного Факту".