В Україні більше не буде одноразових виделок і ватних паличок: від чого ще доведеться відмовитися українцям

Міндовкілля України хоче обмежити використання пластикового посуду. В уряді пояснили, із чим саме це повʼязане і надали перелік товарів, які невдовзі можуть зникнути з полиць магазинів.

В Міндовкілля та природних ресурсів України зараз на опрацюванні знаходиться законопроєкт, згідно із яким може бути прийняте рішення про заборону деяких видів пластикової продукції. Уряд планує поступово обмежити використання одноразового пластикового посуду на території країни.

Зокрема, у відповідності із новими нормами, під заборону можуть потрапити… ватні палички, що мають пластикову основу. Серед інших предметів та товарів, використання яких на території України можуть обмежити – присутні ось такі:

  • соломинки для напоїв;
  • шпажки з пластику;
  • палички, які використовуються для кріплення повітряних куль, заповнених гелієм;
  • виделки, ложки, тарілки та ножі для одноразового використання;
  • ємності, що виготовлені з пінополістіролу, а також — пластикові ємності у вигляді блістерного пакування, призначені для складання харчових продуктів, що вживаються безпосередньо на місці або постачаються замовникам на виніс.
В Україні планують заборонити пластикові виделки, ложки, ватні палички і соломинки для напоїв
В Україні планують заборонити пластикові виделки, ложки, ватні палички і соломинки для напоїв

Подібні заходи від українського уряду мають на меті підкреслити наміри України щодо повноцінного членства в Євросоюзі. Відомо, що усі європейські країни йдуть шляхом зменшення кількості пластикових відходів за рахунок скорочення їх виробництва. Такі дії – запорука дбайливого відношення до навколишнього середовища і живої природи.

Наразі в Україні триває модернізація і трансформація системи управління відходами. Раніше в уряді країни зазначали, що ця система – це величезний комплекс заходів, що спрямований на побудову комплексного підходу.

Управління різними видами відходів передбачає не тільки їх переробку або ж утилізацію, а ще й збір, вивезення, обробку та ретельний нагляд за цими процесами.

Робота над реформою системи управління відходами розпочалась задовго до 2023 року. Нею здебільшого займались активісти та екологічні організації.

Пластиковий одноразовий посуд може зникнути з полиць українських магазинів
Пластиковий одноразовий посуд може зникнути з полиць українських магазинів

Спочатку очікувалось, що реформа просуватиметься швидко, але через повномасштабне вторгнення рф цей процес уповільнився.

Нові статті

Схожі статті

“Так, я йому зрадила”: 57-річна Ольга Сумська назвала реальну причину розлучення з першим чоловіком

Віталій Борисюк не є першим чоловіком в Ольги Сумської, адже до цього акторка була одружена з Євгеном Паперним, але не склалось через одну просту причину.

Дуже довге волосся під руками, ще й зеленого кольору. Леся Нікітюк викликала фурор своїм виглядом

36-річна Леся Нікітюк проводить літо біля басейнів з прохолодною водою. Нещодавно зірка здивувала соцмережі своїм зовнішнім виглядом. Навіщо Леся пофарбувала волосся під пахвами в… зелений колір?

“Я їду на Мальдіви!”: Наталія Могилевська розповіла, що разом зі своєю сімʼєю відправляється у відпустку

Наталія Могилевська повідомила радісну новину - співачка відправляється на відпочинок, а саме на українські Мальдіви та бере з собою чоловіка та доньок. Подробиці.

Веде донжуанський спосіб життя: що відомо про всіх коханок Сергія Жадана до і після Христини Соловій

Приголомшливий поет, фронтмен гурту "Жадан і собаки", співак Сергій Жадан справжній ловелас. Чоловік вдало підкорює серця обраниць, але які жінки можуть претендувати на місце музи артиста?