Від 2 до 23 тисяч гривень: українцям показали прірву між мінімальною та максимальною пенсією – є різниця

Розмір пенсійних виплат в сучасній Україні може набагато відрізнятись. В уряді розповіли, якою зараз є мінімальна та максимальна пенсія і від яких критеріїв вона залежить.

Питання стосовно пенсійних виплат хвилюють багатьох українців. Особливо воно актуальне для тих, хто отримує менше меншого, але бажав би хоча б невеличкого підвищення.

Наразі розмір пенсій в Україні тісно повʼязаний із прожитковим мінімумом, що встановлено для непрацездатних осіб. З початку 2024 року він збільшився до 2361 гривні. Звісно, це вплинуло і на діапазон розмірів пенсійних виплат. Максимальна українська пенсія наразі становить 10 прожиткових мінімумів, що дорівнює 23 610 гривень.

Ще в березні 2024 року уряд переглянув розмір мінімальних пенсій для українців. Відтоді сума соціальних виплат залежить від трудового стажу та віку літньої людини. Наприклад, пенсіонери віком до 70 років, які заробили за життя максимальний стаж – можуть розраховувати на пенсію розміром 2980 гривень. Така ж сама сума коштів виплачується державою людям з інвалідністю I групи – незалежно від їх віку та стажу роботи.

Особи у віці 70-80 років, що мають повний робочий стаж — будуть отримувати мінімальну пенсію розміром 3240 гривень.

Українські пенсіонери віком від 80 років із достатнім стажем роботи можуть розраховувати на соціальні виплати не менш ніж 3370 гривень.

Пенсіонери віком від 65 років, що не працюють і мають повний стаж роботи – мають право на отримання щомісячної державної пенсії розміром 3370 гривень.

Також держава встановила мінімальну соціальну виплату для непрацюючих пенсіонерів, що не мають страхового стажу. Її розмір становить 2275 гривень на місяць.

Українцям назвали розмір максимальної та мінімальної пенсії в Україні
Українцям назвали розмір максимальної та мінімальної пенсії в Україні

Нещодавно Пенсійний фонд України надав розʼяснення щодо зарахування до страхового стажу періодів навчання у ВИШі до 1 січня 2024 року. В Пенсійному фонді зазначили, що періоди праці та інші періоди, що зараховувалися в стаж для розрахунку пенсії до набуття чинності Законом України про “Обовʼязкове державне пенсійне страхування” (тобто до 01 січня 2024 року) – зараховуються до страхового стажу у тому порядку та на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.

Слід зазначити, що періоди навчання на денній формі до 01 січня 2024 року у вищих та середніх навчальних закладах (окрім навчання на підготовчих відділеннях), в училищах та на курсах з підготовки кадрів, а також курсах кваліфікації та перекваліфікації — зараховуються до робочого страхового стажу.

Нові статті

Схожі статті

Богдан Бенюк підкорив європейське кіно: українського актора нагородили за “Кращу чоловічу роль”

Богдан Бенюк зіграв захоплюючу роль у повнометражному фільмі "Мій карпатський дідусь", за яку й отримав по заслугах, а саме він отримав нагороду.

Донька 87-річної Ади Роговцевої подякувала Богу за маму-акторку з легендарним талантом: “Мені пощастило”

Ада Роговцева є матір'ю двох дітей, однак її син пішов з життя ще у далекому 2012 році, тож нині її радує дочка Катерина, яка шалено захоплюється професіоналізмом мами.

“У нас буде…”: 38-річний MONATIK розповів, що з тижня на тиждень стане батьком втретє – хлопчик чи дівчинка?

Діма Монатік очікує на третю дитину разом із дружиною Іриною, але стать подружжя поки що не розголошує, хоча вже знають хто у них буде - як відреагували на поповнення в сім'ї їхні сини?

“Це було моє рішення”: чому Анна Сагайдачна занесла свого чоловіка в “чорний список” – давно не разом

Анна Сагайдачна нещодавно повідомила про другу вагітність, але про свого обранця акторка нічого не розповідає, хоча має за плечима два шлюби - чому артистка розлучилась із другим чоловіком?