Від 2 до 23 тисяч гривень: українцям показали прірву між мінімальною та максимальною пенсією – є різниця

Розмір пенсійних виплат в сучасній Україні може набагато відрізнятись. В уряді розповіли, якою зараз є мінімальна та максимальна пенсія і від яких критеріїв вона залежить.

Питання стосовно пенсійних виплат хвилюють багатьох українців. Особливо воно актуальне для тих, хто отримує менше меншого, але бажав би хоча б невеличкого підвищення.

Наразі розмір пенсій в Україні тісно повʼязаний із прожитковим мінімумом, що встановлено для непрацездатних осіб. З початку 2024 року він збільшився до 2361 гривні. Звісно, це вплинуло і на діапазон розмірів пенсійних виплат. Максимальна українська пенсія наразі становить 10 прожиткових мінімумів, що дорівнює 23 610 гривень.

Ще в березні 2024 року уряд переглянув розмір мінімальних пенсій для українців. Відтоді сума соціальних виплат залежить від трудового стажу та віку літньої людини. Наприклад, пенсіонери віком до 70 років, які заробили за життя максимальний стаж – можуть розраховувати на пенсію розміром 2980 гривень. Така ж сама сума коштів виплачується державою людям з інвалідністю I групи – незалежно від їх віку та стажу роботи.

Особи у віці 70-80 років, що мають повний робочий стаж — будуть отримувати мінімальну пенсію розміром 3240 гривень.

Українські пенсіонери віком від 80 років із достатнім стажем роботи можуть розраховувати на соціальні виплати не менш ніж 3370 гривень.

Пенсіонери віком від 65 років, що не працюють і мають повний стаж роботи – мають право на отримання щомісячної державної пенсії розміром 3370 гривень.

Також держава встановила мінімальну соціальну виплату для непрацюючих пенсіонерів, що не мають страхового стажу. Її розмір становить 2275 гривень на місяць.

Українцям назвали розмір максимальної та мінімальної пенсії в Україні
Українцям назвали розмір максимальної та мінімальної пенсії в Україні

Нещодавно Пенсійний фонд України надав розʼяснення щодо зарахування до страхового стажу періодів навчання у ВИШі до 1 січня 2024 року. В Пенсійному фонді зазначили, що періоди праці та інші періоди, що зараховувалися в стаж для розрахунку пенсії до набуття чинності Законом України про “Обовʼязкове державне пенсійне страхування” (тобто до 01 січня 2024 року) – зараховуються до страхового стажу у тому порядку та на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.

Слід зазначити, що періоди навчання на денній формі до 01 січня 2024 року у вищих та середніх навчальних закладах (окрім навчання на підготовчих відділеннях), в училищах та на курсах з підготовки кадрів, а також курсах кваліфікації та перекваліфікації — зараховуються до робочого страхового стажу.

Нові статті

Схожі статті

“Побоювалися”: як Алла Пугачова поводилась з українськими артистами під час зйомок мюзиклу “За двома зайцями”

75-річна Примадонна Алла Пугачова раніше неодноразово бувала в Україні. Зокрема, артистка приймала участь у зйомках мюзиклу "За двома зайцями". Як вона поводилася із українськими колегами?

Сестри-близнючки? Як виглядає рідна сестра Джамали, з якою вони схожі, як дві краплі води – ось доказ

Джамала показалась разом із своєю старшою сестрою Евеліною та занурилась у дитячі спогади з нею - як вона виглядає та чим займається? Подробиці.

Більше не світловолоса: 26-річна Даша Квіткова показалась у новому образі – коротка стрижка та чорні пасма

Даша Квіткова неочікувано з'явилась у незвичному для себе образі та здивувала своїх шанувальників зовнішнім виглядом - невже чорне волосся назавжди?

“Була історія, але вона закінчилась”: 36-річна Шоптенко розкрила реальну причину розлучення з Дікусаром

Після розлучення Олени Шоптенко та Дмитра Дікусара, життя обох кардинально змінилось - вона будує життя за кордоном, а він захищає Україну. Чому зіркове подружжя вирішило йти різними шляхами?