Чи скасували тариф день-ніч? Як українцям зекономити на рахунках за світло після підвищення цін та блекаутів

Ціни на світло підвищили та чи скасували нічний тариф для українців? Стало відомо, як можна зберегти кошти на рахунках за електроенергію після масових відключень.

З 1 червня цього року в Україні відбулося підвищення тарифів на електроенергію для побутових споживачів, які тепер складають 4,32 гривні за кіловат. Важливо зазначити, що, незважаючи на це підвищення, українці ще мають можливість користуватися “нічним” тарифом. Це означає, що тарифи для користувачів з двозонними лічильниками залишаються актуальними і не зазнали змін у рамках існуючої тарифної політики.

Зростання тарифів стосується не тільки загальної вартості електроенергії, але й тарифів для користувачів двозонних та тризонних лічильників, що в свою чергу також вплинуло на вартість енергетичних послуг для побутових споживачів.

Експерти розповіли, як українцям зекономити на рахунках за світло
Експерти розповіли, як українцям зекономити на рахунках за світло

Хоч і загальні ціни на електроенергію суттєво зросли, але наявність різних тарифних зон дозволяє певною мірою компенсувати витрати, якщо споживачі використовують електроенергію в нічний час, коли тариф може бути зниженим.

Тарифи для споживання електроенергії за системою “день-ніч” змінюються залежно від типу лічильника. Для двозонних лічильників встановлено два основних тарифних періоди: з 07:00 до 23:00 години діє ставка у розмірі 4,32 гривні за кіловат-годину, тоді як з 23:00 до 07:00 години тариф знижується до 2,16 гривні за кіловат-годину.

Експерти розповіли, як українцям зекономити на рахунках за світло
Експерти розповіли, як українцям зекономити на рахунках за світло

У випадку трьохзонних лічильників, тарифи структуровані по-іншому. Зокрема, в періоди з 08:00 до 11:00 та з 20:00 до 22:00 застосовується коефіцієнт 1,5, що призводить до ціни 6,48 гривні за кіловат-годину. З 07:00 до 08:00, з 11:00 до 20:00 і з 22:00 до 23:00 діє коефіцієнт 1, відповідно, ціна складає 4,32 гривні за кіловат-годину.

У нічний час, з 23:00 до 07:00, застосовується коефіцієнт 0,4, що призводить до більш вигідної ціни у 1,73 гривні за кіловат-годину.

Нові статті

Схожі статті

Надихнулась героїнею роману: 18-річна Соломія Опришко розсекретила, звідки взявся псевдонім Klavdia Petrivna

Соломія Опришко багато місяців поспіль приховувала власну зовнішність, виступаючи під псевдонімом Klavdia Petrivna. Сценічне імʼя було обране виконавицею не просто так. Читайте його історію далі.

Різдво Пресвятої Богородиці 2024: дата свята за новим стилем, що можна і не можна робити, прикмети про погоду

Різдво Пресвятої Богородиці – велике православне свято, яке в 2024 році святкують за новим стилем вдруге. "Один Факт" розповість про його традиції та особливості, а ще – прикмети на цей день.

Нацбанк ввів до обігу нову монету з серії “Видатні особистості України”: як виглядають ці 5 гривень (Фото)

В Україні в обігу зʼявилася нова монета номіналом 5 гривень. Як виглядають гроші, що належать до серії "Видатні особистості України" і кому саме вони присвячені? "Один Факт" розповість деталі далі.

Соковиті і смачненькі квашені помідори за бабусиним рецептом – від такої закуски за вуха не відтягнеш

Квашені помідори — одна з найулюбленіших зимових закусок, якою варто запасатися вже зараз. Помідори можна брати будь-якого сорту. Головна умова – дотримуватися наданої рецептури.