Український регулятор в сфері енергетики НКРЕКП повідомив про те, що вже 1 жовтня 2024 року на розгляд буде винесене питання про підвищення вартості послуг на електроенергію для представників бізнесу.
Якщо відповідне рішення по цьому проєкту буде прийнято, то воно набуде законної чинності через 1 місяць. Тобто – 1 листопада 2024 року.
В документі, який був оприлюднений на офіційному сайті регулятора зазначено причину, через яку уряд запланував переглянути ціни на електроенергію для бізнесу. Отже, граничну вартість або прайс-кеп, планують змінити в більшу сторону через те, що зараз спостерігається суттєве коливання цін відразу на трьох різновидах енергетичного ринку.
Представники регулятора розповіли, що граничні ціни на світло в межах балансуючого ринку залишаться без змін і залежатимуть від годин споживання.
Наприклад, вночі, з 00 до 07 години вартість спожитої електроенергії буде меншою і становитиме 6600 грн.МВт-год.
Вдень сума оплати за спожите світло підвищиться і становитиме 8250 МВт-год в проміжок часу з 07 до 17 години.
Найбільшу суму в межах балансуючого ринку доведеться заплатити тим представникам бізнесу, які споживатимуть електричну енергію з 17 до 23 години. Ціна в цьому випадку становитиме 10000 МВт-год.
Що стосується ринків “на добу наперед” та внутрішньодобового, то на них планують підвищити граничну вартість електроенергії в проміжку між 11 і 17 годиною. Зараз 1 МВт світла на цих ринках коштує 5600 гривень. Уряд запропонував збільшити цю вартість до 6900 грн. В такий спосіб планують вирівняти ціну до ранкового піку.
Водночас нічна пропозиція цін по цих ринках залишиться незмінною і становитиме 5600 грн МВт-год.
У вечірні години, з 17 до 23 години ціна за спожите світло для бізнесу залишиться незмінною і становитиме 9000 грн. МВт-год. Вночі, з 23 до 24 години ціна електроенергії становитиме 6900 грн. МВт-год.
Мінімальна гранична вартість електроенергії залишиться без змін та становитиме 10 грн. МВТ-год (для балансуючого ринку – 0.01 грн. МВт-год).
“Один Факт” нагадає, що з 1 червня 2024 року зросла вартість електроенергії для побутових клієнтів. Раніше тариф був встановлений на рівні 2.64 грн.кВт-год.
Після підвищення вартість послуги становить 4.32 грн. кВт-год. Зростання відбулось відразу на 60%.