Багато українських громадян вважають, що в Україні пенсії не підлягають оподаткуванню. Насправді це не зовсім так. Існує певна межа, встановлена державою, яка регламентує відсутність оподаткування для пенсій, розмір яких менше прийнятої позначки. В державній податковій службі розповіли, хто із пенсіонерів має сплатити податок на пенсійні виплати.
Слід зазначити, що в сучасній Україні діє прогресивна система оподаткування. Тобто, рівень податкової ставки залежить від розміру доходу українця. Чим цей дохід буде вищим, тим – відповідно, вищою буде й ставка податку.
Якщо пенсія в громадянина не перевищує трьох мінімальних заробітних плат на місяць – то він від оподаткування звільняється. Це означає, що пенсіонери, які отримують пенсію невеликого розміру – ніякий податок з неї не сплачують.
Якщо ж розмір пенсії — більший за три мінімальні заробітні плати, то податок нараховується на ту суму, яка перевищує встановлений фінансовий поріг. Щодо ставки податку, то вона може становити від 15% до 20%. Тут все залежить від розміру пенсійної соціальної виплати.
До речі, під час розрахунку податку враховуються не тільки пенсійні виплати, але й інші доходи фізичної особи, які вона отримала протягом податкового року. Зокрема, якщо пенсіонер отримує заробітну плату або ж додатковий прибуток від здачі в оренду майна – то усі ці доходи оподатковуються згідно із встановленими ставками.
Існують й інші різновиди прибутків пенсіонера, які підлягають оподаткуванню. До них належать заробітна плата з усіма надбавками, пенсіями та іншими виплатами. Сюди ж відносять доходи від підприємницької діяльності та продажу майна.
Податок нараховують також на відсотки за депозитами, дивіденди та інші види доходів, передбачені законодавством.