Українські аналітики повідомили про те, що у звʼязку із суттєвим зниженням пропозиції тепличних овочів на ринку продавцям доводиться підвищувати їх вартість, оскільки попит залишається стабільним.
За словами виробників тепличних помідорів дещо скоротились через прохолодну погоду та середньодобову температуру повітря, яка поступово знижується.
На минулому тижні представники тепличних комбінатів України отримали змогу підвищити відпускну вартість на ті партії продукції, що є в наявності. Ціна помідорів зросла до 55-65 гривень за 1 кг. Це приблизно $1.33-1.58 за 1 кг овочів. Взагалі вартість томатів залежить від обʼємів та якості партії, яку пропонують на продаж. Це в середньому на 10% дорожче, аніж тижнем раніше.
Аналітики відзначають, що нові ціни на тепличні помідори залишаються найвищими за останні 7 років фінансової перевірки в цьому сегменті ринку.
Як результат – тепличні томати зараз коштують в Україні на 22% дорожче, аніж в аналогічний період минулого року. Велика кількість виробників наголошують про те, що будуть підвищувати вартість томатів закритого ґрунту і в подальшому. Адже навіть після чергового подорожчання попит на помідори з теплиць серед українців залишається високим.
Водночас із тим в нашій країні продовжують зростати ціни на огірки з теплиць. Учасники ринку пояснюють це декількома причинами. Зокрема, тим, що пропозиція на тепличні огірки трохи знизилась через погану вибірку як в стаціонарних комбінатах, так і в теплицях, вкритих плівкою. Водночас попит на огірки із закритого ґрунту на українському ринку залишався стабільним та високим.
Наразі українські тепличні комбінати пропонують огірки по закупівельній вартості 50-65 гривень за 1 кг. В середньому це на 11% більше, ніж минулого тижня.
Аналітики зазначають, що тепличні огірки в Україні зараз продають по такій самій вартості, як і в сезонах 2022 та 2023 років. При цьому оператори ринку акцентують увагу на тому, що чергове підвищення цін на місцевий огірок може призвести до різкого збільшення поставок імпортної продукції.
В подальшому українським комбінатам буде занадто складно конкурувати із імпортними постачальниками овочів. Адже вже зараз усі виробники змушені використовувати підігрів, а згідно із прогнозами синоптиків – середньодобова температура повітря і в подальшому буде знижуватись.
Це вплине на собівартість виробництва тепличних овочів в країні.