Українці, які не мають робочого стажу – можуть розраховувати на отримання соціальної пенсії. Її розмір – менше мінімальної заробітної плати та дорівнює прожитковому мінімуму.
Якщо на момент виходу на пенсію в людини недостатньо робочого стажу або ж громадянин ніколи офіційно не працював – держава його без допомоги не залишить.
В такому випадку буде призначена соціальна пенсія без стажу. Щоб її вам призначили – важливо виконати декілька умов. Зокрема, необхідно досягти певного віку.
Якщо людині не вистачає зараз стажу для виходу на пенсію – вона може почекати того часу, коли такий стаж буде напрацьований. Нагадаємо, що мінімальний стаж для отримання пенсії становить:
- 60 років – 31 рік стажу;
- 63 роки – 21 рік стажу;
- 65 років – 15 років стажу.
Зовсім інший випадок – коли людина ніколи не працювала. В такому випадку їй призначають соціальну допомогу, яка розрахована спеціально для пенсіонерів без стажу. Її можна отримати лише по досягненню віку у 65 років. Щодо розміру соціальних виплат – то він становить 2361 гривню. Ця сума дорівнює прожитковому мінімуму, який наразі встановлено в Україні.
Щоб отримати соціальну допомогу від держави – українському пенсіонеру потрібно звернутись до найближчого органу соціального захисту. Для оформлення грошової виплати потрібно надати пакет документів, а саме – паспорт громадянина України, довідку з Пенсійного фонду про страховий стаж, декларацію про доходи (її створюють на основі довідок про доходи від членів родини).
Існують випадки, коли громадянину можуть відмовити у виплаті соціальної пенсії. Підставою для неї можуть стати ось такі фактори:
- громадянин продовжує працювати, здає в оренду нерухомість або вже отримує пенсію. Відмова може прийти і за наявності інших джерел доходу.
- На соціальну пенсію не може претендувати людина, родичі якої за останні 6 місяців придбав товар чи послугу розміром понад 50 тисяч гривень.
- Також відмовити можуть у випадку, якщо особа або члени її родини мають у власності більше одного обʼєкту нерухомості або два чи більше автомобілі.