Харчова сіль – не найкраще рішення: чим посипати слизькі доріжки біля будинку, щоб прибрати ковзанку

Сезон ожеледиці тільки розпочинається, але вже зараз варто подумати про те, чим посипати зледенілі доріжки біля приватного будинку. Сіль для цього - не найкраще рішення. Розповідаємо, чому.

Зима вже вступила в свої права 1 грудня, а свої обов’язки почала виконувати ще раніше — засипавши Україну снігом наприкінці листопада. Зараз власникам будинків вже час подумати про те, чим посипати доріжки біля входу в оселю, коли настане ожеледиця.

Сіль на дорогах: сипати чи ні
Сіль на дорогах: сипати чи ні

Частіше за все слизькість на тротуарах та прибудинкових доріжках прибирають за допомогою звичайної харчової солі. Алей цей варіант — не найкращий. Звісно, лід після солі перестане бути слизьким, але тут варто подумати про домашніх тварин. Сіль буде роз’їдати не тільки ожеледь, але й шкіру на м’яких подушечках лап собак чи котів. Крупиці солі заплутаються шерсті тварин, сильно подряпають подушечки на маленьких лапках.

Окрім того, сіль псує і взуття, залишаючи на ньому некрасиві білі сліди. Також вона може спричинити руйнування дорожнього покриття і плитки, погіршити стан цього покриття.

Чим замінити сіль?

Пісок від ожеледиці - краща альтернатива солі
Пісок від ожеледиці – краща альтернатива солі

Сіль – не єдиний засіб проти зимової ожеледиці. Її можна замінити, наприклад, піском. Крига, звичайно, під ним не розтане – як у випадку із сіллю. Але пісок створить на слизькій поверхні безпечне покриття. Пісок на відміну від солі — не шкодить дорожнє покриття і не псує зимове взуття. Єдина неприємність, яку він зможе причинити – так це бруд від підошви взуття на підлозі.

А ось і обіцяний засіб на літеру “З” проти ожеледиці. Він буде прекрасною альтернативою і солі, і піску. І це — зола. Так, звичайнісінька зола (попіл, що залишається від спалювання деревини, гілок після осінньої обрізки дерев в саду або після топки печі чи каміну в будинку) — абсолютно безпечний засіб проти ожеледиці.

Зола проти ожеледиці
Зола проти ожеледиці

Зола безпечна і для взуття, і для лап собачок. Головний недолік цього засобу – в тому, що він забарвлює лід та сніг навколо у чорний колір.

 

Нові статті

Схожі статті

Стежте за чистотілом! Щойно з’явиться й почне зацвітати, зірвіть 4 кущі: відгонить усіх шкідників із клумби

Чистотіл можна використовувати не лише як дієвий лікарський засіб. Ця рослина здатна захистити й рослинність на клумбі від всіляких шкідників. Згодиться як для садових, так і кімнатних квітів.

Українці-мауглі, яку до 6 років виховували собаки, вже минуло 40 років: як прижилася Оксана Мала серед людей

Оксана Мала народилася у багатодітній родині. Оскільки батьки не звертали уваги на дитину, вона зблизилася з собаками й перейняла від них усі тваринячі звички.

Він завжди був поруч з нею, але за кадром: Павло Орлов зізнався, що Тіна Кароль – кохання його життя

Павло Орлов давно й успішно працює на Тіну Кароль, займаючись піаром діяльності співачки. Схоже, необхідність постійно бути разом призвели до виходу відносин за рамки робочих.

“Так, у нас були стосунки”: Ольга Цибульська розповіла всю правду про їхні “дружні” взаємини з Дзідзьо

Ольга Цибульська розкрила всі таємниці щодо їхніх стосунків разом із колегою Дзідзьо. Як все починалось та як довго тривало - подробиці взаємин.