Найближче весняне рівнодення, коли день і ніч будуть однаково довгими, зазначено на календарі на 20 березня. З цієї дати розпочинається новий етап в природі, коли зимова сплячка поступово замінюється весняним оживленням. Однак, несподівано для багатьох, березень, перший місяць весни, не завжди видається теплим та приємним.
Згідно з прогнозами Укргідрометцентру, нинішній місяць не віщує абсолютно холодних чи теплих днів. У березні прогнозується відсутність справжнього тепла, і навіть приємна прохолода може раптово змінитися на мороз. Це період, коли природа коливається між зимовою меланхолією та весняним пробудженням, показуючи нам різноманітні обличчя природи.
Середня температура в березні поступово зростає, досягаючи близько +5 градусів. У більшості областей це стається у третій декаді, на півдні – трохи раніше, а на півночі – пізніше, можливо, навіть у кінці березня чи на початку квітня. Ця поступова зміна температури дозволяє природі плавно переходити від зимової сплячки до весняного розквіту.
За словами метеоролога Анатолія Прокопенка, у цей період історично спостерігалися незвичайні явища, такі як морози до 20 градусів, що є нехарактерними для цього часу року. Також березень славиться своїми сильними вітрами та першими грозами весни.
Не зважаючи на це, очікується, що поточний березень буде все одно теплішим, ніж минулий. Прогнози показують, що середня місячна температура повітря буде від 1 до 8 градусів тепла, що на 3-5 градусів вище, ніж у лютому, і перевищує звичайні показники на 1-2 градуси.
Очікувана кількість опадів на місяць оцінюється в діапазоні від 30 до 60 мм, з можливими піковими значеннями в Карпатах до 71-107 мм. Ці показники знаходяться в межах звичайного і, загалом, відповідають тому, що було зафіксовано у лютому. Попри те, що березень може приготувати нам як спекотні сонячні дні, так і холодні дощі та грози, цей місяць завжди нагадує нам про непередбачуваність природи та її незрівнянну красу.