З 22 березня на Землі триває геомагнітна буря через сонячні дірки: коли вона сягне піку і врешті закінчиться

В останні дні вітри розперезалися по всій території України. Цьому є наукове пояснення – на Сонці виникла корональна дірка гігантських розмірів. Потоки сонячного вітру здатні з шаленою швидкістю 800 км/сек. рухатися в бік Землі, провокуючи на поверхні нашої планети різні катаклізми.

Всім відомо, що Сонце у 333 тисячі разів більше за масу Землі. Навіть утворена на його поверхні корональна дірка перевищує нашу планету приблизно у 20 разів, сповіщає Science Alert. Це вже друге новоутворення, виявлене на світилі за останній тиждень. Перше було ще більшим у півтора раза.

Зазвичай такі дірки утворюються на полюсах Сонця, звідки легко відбувають у безмежний космічний простір. Тепер же щось пішло не так, і маємо проблему в безпосередній близькості до екватора. Подібне явище пов’язане з циклічним 11-річним проявом активності, пояснили спеціалісти з університету Рединга. На їх думку, сонячний вітер сягне Землі повною мірою десь увечері 31 березня. Ця катавасія триватиме до ранку суботи 1 квітня.

Надмірна активність сонця негативно впливає на довкілля і людей

Коли іонізовані потоки часточок з сонця втрапили у земну атмосферу, вони почали сяяти, що спровокувало яскраве полярне сяйво на минулому тижні. Вплив корональних дірок може також супроводжуватися відключенням радіо, збоєм у роботі супутників, негараздів в енергосистемах.

У зв’язку з цим 22 березня почалася потужна магнітна буря, якої земляни не знали цілих 6 років. Найбільшого піка вона сягнула, коли Сонце повернулося до Землі тим боком, на якому зіяла дірка. 1 квітня весь цей космічний жах має закінчитися, і повторних спалахів учені поки що не прогнозують.

Сонячні вітри впливають не лише на земну поверхню, але й на самопочуття людей. У цей період багато хто скаржиться на слабкість, болі в голові й інші неприємні симптоми. Щоб полегшити свій стан, бажано уникати у такі дні вживати каву й алкоголь. А от кількість води, що поступає в організм, має зрости. Раціон слід розбавити великою кількістю овочів і фруктів.

Нові статті

Схожі статті

Народні прикмети на Трійцю 2024: не робіть цього 23 червня, щоб віку собі не вкоротити – головні заборони

В 2024 році християни української церкви відзначають свято Трійці 23 червня. "Один факт" розповість, які традиції, забобони і заборони існують в одне з найбільших релігійних свят року.

“Клуб 40 років і незаміжня”: Аніта Луценко, Tayanna, Лідія Таран та інші зірки, які не побралися за піввіку

Деякі зіркові українки із заміжжям не поспішають. Аніта Луценко, Лідія Таран, Tayanna та інші знаменитості довели, що шукати справжнє кохання після 40 — все ще можливо.

“Нас буде шестеро”: Тімур та Інна Мірошниченки розповіли, що запланували невдовзі всиновити ще одну дитину

В родині Тімура та Інни Мірошниченків очікують на поповнення. Невдовзі їх стане шестеро, бо родина вирішила всиновити ще одну дитину. Більше деталей "Один Факт" розповість далі.

Чи можна їсти стару картоплю та цибулю, які проросли: експерти дали цікаву відповідь, котра здивує всіх

Зимові запаси картоплі та цибулі не завжди вдається зʼїсти вчасно. Чи можна вживати в їжу старі овочі, що проросли і що з цього приводу кажуть експерти? Читайте про це далі.