Бабуся хотіла поховати кота, та втрапила в халепу: суворі будні деокупованих територій

Мешканці деокупованих територій добре знають, що слід пересуватися виключно тими доріжками, які перевірені саперами на відсутність мін. Та вряди-годи й у таких, здавалося б, безпечних місяцях трапляються надзвичайні пригоди.

Пані Надія отримала подвійну прикрість. Спочатку померла улюблениця Мурка, з якою разом пережили окупацію. Поплакала бідолаха над тільцем улюблениці й вирішила, що її слід поховати. Та як це зробити, якщо військові категорично не радять відхилятися від намічених шляхів?

Бабуся взяла лопату й хотіла викопати ямку

Сходити з перевіреної доріжки дуже небезпечно. Але справу слід зробити. Взяла жінка лопату й пішла. Старалася триматися асфальтованої доріжки, яку тричі до цього перевіряли й запевнили, що вона чиста. От відходити до кущів праворуч і ліворуч людям не рекомендували.

Та напередодні був сильний вітер. От і принесло звідкілясь міну-пелюстку. Жінка, вбита горем, під ноги не дивилася й наступила… Стався вибух. Швидше за все, цей вибухонебезпечний засіб мирно гойдався на гілці дерева чи перебував на даху, а поривом вітру його знесло звідти прямо на тротуар.

Так виглядає небезпечна міна-пелюстка

Піротехніки роблять усе можливе, щоб знешкодити довкілля. Але перевірити кожен клаптик землі поки не вдається. Тому ставлять попереджувальні таблички, натягають стрічки у неперевірених місцях, вивішують білборди з закликами бути обачними.

Про мінну небезпеку треба пам’ятати

Варто усвідомити, що саперних підрозділів катастрофічно не вистачає. Тому мешканці деокупованих територій мають не втрачати пильність ні на хвилину. В жодному разі не можна доторкатися до снаряда. Можливо, він не розірвався й може здетонувати будь-якої миті. Треба, виявивши знахідку, відійти якнайдалі та зателефонувати 101.

Ще однією пересторогою має стати підіймання будь-яких речей з землі. Навіть якщо це дитяча іграшка чи гаджет, чіпати не можна. Таким чином вороги зазвичай маскують вибухові пристрої.

Нові статті

Схожі статті

Не тільки Сулейман: заморські султани Мурат Налчаджиоглу і Мохаммад Захур, яким до душі українські красуні

Заморські султани, які обожнюють українських красунь — існували не лише в Османській імперії. "Один факт" розповість про сучасних Сулейманів, що одружились на українках. Хто вони — читайте нижче.

Гороскоп на 26 квітня 2024 року для знаків Зодіаку Телець, Скорпіон та Овен: знайдіть для себе нове хобі

Гороскоп на 26 квітня 2024 року для знаків Зодіаку Телець, Скорпіон та Овен: астрологи радять спробувати щось нове та творче. П'ятниця буде продуктивною.

Гороскоп на 26 квітня 2024 року для Позитива, alyona alyona, Джамали: можливі грошові витрати на емоціях

Зірковий гороскоп на 26 квітня 2024 року обіцяє Позитиву, alyona alyona, Джамалі чимало позитивних моментів. Але існують й певні застереження, на які обов'язково слід звернути увагу.

Опанувала рецепт моркви по-корейськи: чоловік і діти наминають із задоволенням – краща ніж у магазині

Салат із моркви по-корейськи полюбляють усі. Та майже ніхто не готує цю страву вдома, віддаючи перевагу магазинному варіанту. А дарма, адже домашня закуска виходить набагато смачнішою.