Гігантський динозавр спричинив ДТП: скам’янілість виявилася занадто важкою для транспортування

Дослідникам із Буенос-Айреса пощастило натрапити на унікальну знахідку – динозавра з довгою шиєю. От тільки скам'янілий експонат під час транспортування завдав палеонтологам чимало головного болю.

Дослідникам із Буенос-Айреса пощастило натрапити на унікальну знахідку – динозавра з довгою шиєю. От тільки скам’янілий експонат під час транспортування завдав палеонтологам чимало головного болю.

В Аргентині виявили залишки динозавра, вік якого складає приблизно 90 мільйонів років. Тварина за життя мала дуже довгу шию. Звісно, вчені мужі не могли стриматися, аби не дослідити таку унікальну знахідку. Задля цього треба було перевезти останки динозавра в Буенос-Айрес.

Вчені натрапили на гігантські кістки динозавра

От тільки одна біда. Знайдені гігантські кістки виявилися настільки важкими, що зламали транспортний засіб. Щобільше, вони ще в асфальтному покритті утворили чималу діру, коли падали. Добре, хоч люди залишилися неушкодженими.

Інцидент на дорозі навіяв ученим назву для вимерлого виду. Його назвали Chucarosaurus diripienda. Якщо перекласти ці слова з мови чукало, вийде “стійка і непереможна тварина”. Водночас подібне словосполучення латинською означає “розбитий” чи “зламаний”.

Усього знайдено сім кісток з передньої та задньої кінцівок

Виявили diripienda в провінції Ріо-Негро. Залишки кісток були розкидані по патагонському степу. За мільйони років, що минули, їх встигло накрити горбистим ландшафтом.

Палеонтологи запевняють, що динозаври цього виду мали вагу в межах 30-40 тонн.

Усього знахідка складається з семи кісток: три від передньої кінцівки й чотири – від задньої. Тож тепер в арсеналі аргентинських палеонтологів є плечова, променева, п’ясткова, сіднична, стегнова, великогомілкова та малогомілкова кістки. На щастя, під час аварії жодна з них не постраждала.

Нові статті

Схожі статті

По коліна у воді і без пательні в руках: Євген Клопотенко показав, як проводить вільний час поза кухнею

Майстер кулінарних шедеврів Євген Клопотенко показав, як проводить вільний час поза кухнею. В руках у нього — зовсім не пательня. Де відпочив шеф-кухар — дізнайтесь з матеріалу від "Один Факт".

Чи варто поступатися місцем в транспорті і звідки взялась ця традиція: 77-річна жінка не дочекалася милості

Кумедна історія днями трапилась у міському транспорті Вінниці. 77-річна жінка в міському транспорті всілась на коліна молодій дівчині, бо та… не поступилась їй місцем.

Салат наче й звичайний, а от подача доволі цікава: роблю з чипсів квітку хризантеми – гості просто шаленіють

На святковому столі цей салат матиме доволі ефектний вигляд. При цьому готується "Хризантема" дуже просто. Коли опануєте, таким же чином можете прикрашати будь-яку закуску.

Смугастий пухляш із зеленими очима: до Alyona Alyona після “Євробачення” завітав незвичний гість

Реперка Alyona Alyona, яка кілька днів тому посіла 3 місце на "Євробаченні 2024", заспівавши в дуеті з Jerry Heil — вже повернулась до України. І влаштувала теплу зустріч із зеленооким прихильником.