Радянська влада вивезла цю античну монету з Криму й продала: нещодавно реліквія спливла на аукціоні в Цюріху

Кримську старовинну монету продали на аукціоні Numismatica Ars Classica в Цюріху за шалені гроші – 4,8 мільйона фунтів стерлінгів. Старовинній знахідці довелося останнім часом чимало подорожувати. Тепер вона оселилася у приватній колекції, власник якої вирішив залишитися анонімом.

Кримську старовинну монету продали на аукціоні Numismatica Ars Classica в Цюріху за шалені гроші – 4,8 мільйона фунтів стерлінгів. Старовинній знахідці довелося останнім часом чимало подорожувати. Тепер вона оселилася у приватній колекції, власник якої вирішив залишитися анонімом.

Золотий статер із Пантікапею належав Стародавній Греції. Монета датується 340–325 рр. до н.е. і має зображення голови Сатира. З іншого боку можна побачити грифона зі списом у роті. Вважається, що нині у світі є три подібні монети. Дві з них перебувають у музейних колекціях. А третя теж колись виставлялася напоказ, та згодом її спіткала інша доля.

Аверс античної монети

Монету з особливим рідкісним дизайном виготовили в давньогрецькому місті Пантікапей. Це зовсім недалеко від Керчі в Криму. Тоді ця місцевість входила в склад Боспорського царства.

Звісно, радянська влада не оминула увагою цінний експонат і забрала Сатира до Ермітажу. А на початку 30-их років молода республіка конче потребувала грошей, то почала потроху розпродувати музейні цінності. Серед проданих предметів на потреби уряду виявилася й антична монета.

Реверс античної монети

Найімовірніше, що Сатиром є цар династії Спартокідів, який правив греко-скіфською державою протягом 33 років у четвертому столітті до н.е.. Грифон символізує міфічних охоронців золотих родовищ у горах Скіфії.

Кримська монета не є найдорожчим надбанням колекціонерів під час аукціону. Два роки на Сотбі було продано подвійного орла, випущеного у 1933 році. Монету номіналом у 20 доларів, вилиту з золота, було продано за 18,9 мільйона доларів.

Нові статті

Схожі статті

“У білій вишиванці”: Віталій Козловський із дружиною Юліϵю Бакуменко похрестили новонародженого сина Оскара

Співак Віталій Козловський, що вперше став батьком 25 лютого 2024 року — днями похрестив новонародженого сина. Читайте далі, де була проведена урочиста подія і чи відомі імена хрещених батьків?

Бабуся підказала легкий спосіб, як почистити молоду картоплю за 5 хвилин: навіть за ніж не беруся

Молоду картоплю господині не люблять, бо її дуже марудно обчищати. Та є кілька лайфгаків, за допомогою яких ця справа займе не більше 5 хвилин. У деяких випадках навіть ніж не знадобиться.

Тричі одружений та має кількох позашлюбних дітей: як виглядають усі жінки 56-річного Дмитра Гордона (ФОТО)

Інтерв'юер Дмитро Гордон вперше показав всіх своїх дружин та дітей від них: що відомо про жінок та як виглядають позашлюбні діти зірки? Подробиці.

55-річна Надя Матвєєва зізналася, чи робив їй пропозицію 35-річний бойфренд: “Цього моменту не відбувається”

Надія Матвєєва вперше відверто розповіла, чи освідчувався їй молодий коханий та коли буде весілля: що відомо про чоловіка телезірки? Подробиці особистого життя.