Вчені відновили обличчя Тутанхамона й схопилися за голови: не таким вони уявляли собі впливового фараона

Інтернаціональний колектив вчених взявся до серйозної справи. Бразилійці, австралійці та італійці спільними зусиллями вирішили реконструювати обличчя фараона Тутанхамона.

Інтернаціональний колектив вчених взявся до серйозної справи. Бразилійці, австралійці та італійці спільними зусиллями вирішили реконструювати обличчя фараона Тутанхамона.

Звісно ж, залучили на допомогу цифрові технології. Використавши модель муміфікованого черепа, отримали реалістичне зображення знаменитого царя. У підсумку вийшов не обтяжений царськими обов’язками державний діяч, а якийсь студент-недоучка.

Останні доробки вчених показали, як виглядав Тутанхамон

Отриманий результат надзвичайно спантеличив вчених мужів. Але ж вони робили все як годиться. Очні яблука, губи, вуха, ніс – висота й розміри всіх органів зроблено з урахуванням статистичних досліджень. Базою для цієї роботи взято КТ-сканування людей різного походження.

Дослідники скористалися маркером, щоб обрати ділянки черепа з різною товщиною м’яких тканин. Дані для дослідів у цьому напрямку подали сучасні єгиптяни. Щоб олюднити об’єкт, йому додали суб’єктивних елементів, зокрема, кольору очей. Фараона реконструюють уже не вперше. На цей раз вийшло саме так.

Хто такий Тутанхамон

Тутанхамон правив у Давньому Єгипті всього 9 років з 1333 до 1324 років до н.е. А став надзвичайно знаменитим у світі після відкриття гробниці з його останками, яку за стільки століть чомусь не пограбували.

Фараон на колісниці

До речі, за життя фараона називали Тутанхатоном. Ще правителя величали Небхепрура. У гробниці знайшли тіла двох немовлят. Виходить, що дружина давньоєгипетського царя двічі народила мертвих дітей.

В принципі, нічого дивного у вигляді Тутанхамона немає. Адже фараон став царем у 9-річному віці, а помер у 17 років. Тому й виглядає немов сучасний студент.

Нові статті

Схожі статті

Новий “Холостяк” Олександр “Терен” Будько дав інструкцію учасницям: якою має бути його ідеальна дівчина

Олександр "Терен" Будько нещодавно став новим героєм реаліті-шоу "Холостяк". Він прийшов на програму у пошуках кохання і розповів, якою повинна бути ідеальна дівчина, щоб йому сподобатися.

Гороскоп на 31 травня 2024 року для знаків Зодіаку Терези, Лев, Скорпіон: знаходьте всюди компроміс

Гороскоп на 31 травня 2024 року для знаків Зодіаку Терези, Лев, Скорпіон: спробуйте вислухати кожного та дати слушні поради - це піде вам на користь.

Гороскоп на 31 травня 2024 року для знаків Зодіаку Близнюки, Телець, Риби: зовсім скоро все вирішиться

Гороскоп на 31 травня 2024 року для знаків Зодіаку Близнюки, Телець, Риби: астрологи прогнозують, що п'ятниця буде важливою для вашого майбутнього.

85-річний красень Юрій Вікторович: Олена Кравець вперше показала свого батька – мрію всіх жінок

Олена Кравець з "Кварталу 95" приїхала до рідного Кривого Рогу, щоб привітати із 85-м днем народження свого батька. З нагоди свята Кравець вперше показала широкій аудиторії, як він виглядає.