Хто може виїхати в ЄС за внутрішнім українським паспортом: правила перетину кордону змінено

Щойно почалося повномасштабне вторгнення російських військ, українці масово рушили в бік ЄС, щоб вберегти себе і дітей від бомбардувань й окупації. Попервах перетнути кордон можна було навіть за внутрішнім паспортом України. Нині ситуація дещо змінилася.

Щойно почалося повномасштабне вторгнення російських військ, українці масово рушили в бік ЄС, щоб вберегти себе і дітей від бомбардувань й окупації. Попервах перетнути кордон можна було навіть за внутрішнім паспортом України. Нині ситуація дещо змінилася.

У 2022 році перетнути україно-польський кордон чи з іншими західними країнами українці могли без перешкод, навіть не маючи закордонного паспорта. Рішення, чи дозволити заїжджати в Європу, прикордонники приймали безпосередньо на кордоні. Тепер подібна опція стосується доволі обмеженого кола людей.

Раніше на кордоні вирішувалося, чи пропускати українця

Нині заїхати в ЄС з паспортом-книжечкою чи по Id-картці можуть виключно жінки, діти та люди з інвалідністю, які мешкають у безпосередніх районах ведення бойових дій. Ті, хто мають статус внутрішньо переміщених осіб також безперешкодно здолають кордон.

Мешканці тилових областей повинні мати при собі закордонний паспорт. Тож якщо подібного документа немає, його слід замовити. Задля цього звертайтеся в:

  • підрозділ Державної міграційної служби України (ДМС);
  • будь-який ЦНАП;
  • паспортний сервіс.

Трапляються випадки, що людину пропустили за внутрішнім українським паспортом, а дитину – за свідоцтвом про народження, але, скажімо, вже у Польщі починають додатково перевіряти, в якому регіоні вона мешкала і чи мала можливість отримати закордонний паспорт.

Нині внутрішній паспорт на кордоні дійсний лише для біженців із прифронтових територій

Окрім цього, кожна країна ЄС має власні обмеження, про які слід перед запланованою поїздкою дізнатися на сайті Міністерства закордонних справ України. Щоб повернутися в Україну назад, потрібно мати дозвіл від української дипломатичної чи консульської установи.

Нові статті

Схожі статті

Гороскоп на 31 травня 2024 року для знаків Зодіаку Стрілець, Овен, Діва: очікуйте на неприємності

Гороскоп на 31 травня 2024 року для знаків Зодіаку Стрілець, Овен, Діва: п'ятниця розкриє вам всю правду про людей з вашого оточення. Астрологічний прогноз.

Новий “Холостяк” Олександр “Терен” Будько дав інструкцію учасницям: якою має бути його ідеальна дівчина

Олександр "Терен" Будько нещодавно став новим героєм реаліті-шоу "Холостяк". Він прийшов на програму у пошуках кохання і розповів, якою повинна бути ідеальна дівчина, щоб йому сподобатися.

Гороскоп на 31 травня 2024 року для знаків Зодіаку Терези, Лев, Скорпіон: знаходьте всюди компроміс

Гороскоп на 31 травня 2024 року для знаків Зодіаку Терези, Лев, Скорпіон: спробуйте вислухати кожного та дати слушні поради - це піде вам на користь.

Гороскоп на 31 травня 2024 року для знаків Зодіаку Близнюки, Телець, Риби: зовсім скоро все вирішиться

Гороскоп на 31 травня 2024 року для знаків Зодіаку Близнюки, Телець, Риби: астрологи прогнозують, що п'ятниця буде важливою для вашого майбутнього.