Календар церковних свят на 11 жовтня: День пам’яті святого Пилипа. Прикмети та традиції цього дня

11 жовтня — День Святого Пилипа, проповідника із Кесарії Палестинської, що зміг перетворити язичників на християн. Традиції та прикмети цього дня: чи буде зима суворою, а мороз — лютим?

Церковний календар 11 жовтня разом з усіма вірянами християнської церкви вшановує пам’ять Святого Апостола Пилипа. Він походив з Палестинської Кесарії та був назначений дияконом за волею інших учнів Іісуса Христа.

Пилип жив у скрутні часи, коли відбувалися гоніння на християн. Сильні притискання за неправильну віру змусили його залишити Єрусалим та відправитись в одне з самарських містечок. Саме там Пилип став проповідником та розповідав усім охочим про Христа. Крім того Апостол Пилип займався зціленням хворих, лікував їх від різноманітних хвороб. Завдяки проповідям Апостола дуже багато язичників увірували в Господа та стали християнами.

Святий Апостол Пилип
Святий Апостол Пилип

Святий Пилип був багатодітним батьком. В нього народилося 4 доньки, які теж були християнками та проповідницями.

Одна з доньок Апостола, яку звали Ерміонія, мала дар до лікування та добре їм користувалася. Усі чотири доньки Пилипа володіли пророчими здібностями.

Якщо вірити церковним переказам — святий Пилип помер у містечку Трал, де служив єпіскопом. Там його і поховали.

Християнське свято 11 жовтня: День пам'яті святого Пилипа
Християнське свято 11 жовтня: День пам’яті святого Пилипа

Вважається, що у день Святого Пилипа не можна лінуватися, а ще — брати у борг гроші, сіль та хліб. Інакше вдача може від вас відвернутися. Ще церковні канони не дозволяють сьогодні прати одяг.

Традиції та прикмети 11 жовтня

  • Якщо зранку побачили на вулиці сніг — це до суворої зими;
  • Висохлі листя шелестять на деревах – бути морозам;
  • З’явився туман – скоро наступить відлига;
  • Домашня птиця ховає голову під крило — скоро похолодання;
  • Кури пішли на сідало раненько — морози вже близько;
  • Місяць на небі вбрався легким серпанком — наближається негода.

Сьогодні, 11 жовтня, Іменини святкують не тільки Пилипи, а й Моісеї, Вікторії, Зінаїди, Анатолії, Йосипи, Леви, Олександри та Іларіони.

Нові статті

Схожі статті

Китайський гороскоп на 14 квітня 2024 року для Бика, Тигра і Мавпи: з чим час розібратися, а що почекає?

Китайський гороскоп на 14 квітня 2024 року для Бика, Тигра і Мавпи. Кожен знак зіткнеться зі своїми унікальними викликами та можливостями. Важливо їх не упустити.

Таємне кохання Дана Балана і Тіни Кароль за лаштунками: що сталося насправді та чи продовжуються стосунки

Незважаючи на те, що Дан Балан і Тіна Кароль ніколи не підтверджували свої стосунки, їхня близькість на публіці змусила багатьох шанувальників повірити, що між ними є роман.

Китайський гороскоп на 14 квітня 2024 року для Собаки, Півня і Свині: нові можливості та повороти долі

Китайський гороскоп для Собаки, Півня та Свині на 14 квітня 2024 року обіцяє, що ви можете досягти своїх цілей, якщо будете наполегливими та оптимістичними. Вірте в себе і йдіть до своїх мрій!

29-річна переможниця шоу “Холостяк-11” Анна Богдан після розставання із Заливако знайшла нового кавалера

Переможниця проекту "Холостяк-11" Анна Богдан не змогла зберегти відносини з Михайлом Заливако. Втім, зараз в красуні, схоже, зʼявився новий залицяльник. "Один Факт" покаже його вам прямо зараз.