Врожай гречки-2023 б’є всі рекорди: вже зібрали 173.8 тонни і це ще не кінець. Чи буде крупа дешевшати?

Аграрна битва на полях: виробники сільгосппродукції хваляться рекордними врожаями гречки. Чи вплинуть великі обсяги збору на ціни в магазинах: що кажуть чиновники та самі виробники?

Гарні новини надходять з українських полів. Битва за врожай гречки проходить настільки успішно, що до кінця 2023 року є всі шанси на те, що ціни на цю смачну та корисну крупу зменшаться.

Рекордні врожаї гречки та перспективи зниження цін на неї. Чого чекати українцям?
Рекордні врожаї гречки та перспективи зниження цін на неї. Чого чекати українцям?

Міністерство агрополітики України повідомляє, що навесні 2023 року виробники сільгосппродукції збільшили площу посіву гречки і зараз збирають рекордні врожаї. За інформацією від заступника міністра аграрної політики України Тараса Висоцького, саме в 2023 році виробники сільськогосподарських товарів зайняли під гречані посіви найбільшу за всі роки Незалежності України земельну площу. Вона була збільшена на 20 гектарів та загалом склала 141.5 тисяч гектарів.

Наразі збір врожаю гречки ще не закінчено, але показники врожайності за результатами першого тижня жовтня дійсно вражають! Сільгоспвиробники до цього часу вже намолотили 173.8 тон гречки і навіть перевищили загальні показники врожайності цієї культури станом на 2022 рік (тоді вони складали 148 тисяч тонн).

Чи буде гречана крупа дешевшати?
Чи буде гречана крупа дешевшати?

Тарас Висоцький зазначив, що у 2023 році врожайність гречки досягла найкращих результатів і склала 1.42 т/га. Торік рівень врожаю гречаної крупи з такої самої площі склав 1.22 т/га.

– Саме ці чинники в своїй сукупності дозволили аграріям цього року збирати рекордні врожаї гречки – підкреслив заступник міністра Агрополітики.

Також Висоцький додав, що за підсумками 2023 року очікується рекордний врожай гречки, який має посприяти зменшенню кінцевих цін на гречану крупу в магазинах. Але на заваді зниженню вартості може стати дороге доопрацювання, ускладнена логістика та висока вартість пального. Отже, поки що передчасно говорити про те, що вартість гречки для кінцевих споживачів наприкінці 2023 року зменшиться. Ціна крупи буде залежати від сукупності факторів, а не тільки від об’ємів врожаю.

До речі, на сайті Міністерства фінансів України наведено статистику цін на гречку у великих мережевих супермаркетах країни за жовтень 2023 року. Ось вона:

  • Varus – 42.40 грн.
  • Auchan – 30.90 грн.
  • Novus – 37.19 грн.

У вересні 2023 року середня вартість гречаної крупи в Україні склала 43.83 гривні за кг продукту. В жовтні показник середньої вартості гречки трохи знизився та складає 35.85 гривень.

Нові статті

Схожі статті

Рейси класу люкс для пухнастиків: в США зʼявилася перша авіакомпанія для собак — вартість квитків та рейси

В США було створено першу авіакомпанію, яка надаϵ послуги з перельоту… собакам. Які послуги пропонуϵ компанія і яка вартість квитків? Відповіді на питання шукайте в матеріалі від "Одного Факту".

Яку сумісність має Дан Балан з українськими співачками: Віра Брежнєва була першою в списку, а ви й не знали

Дан Балан кілька років поспіль не вибував з України. Та не лише з Тіною Кароль створював колаборації, але й з іншими українками. Кому з зірок пощастило найбільше?

Місячний календар пересадки розсади у відкритий ґрунт: сприятливі та не дуже дні для розсади у квітні 2024

Квітень 2024 року — час, коли вже можна пересаджувати розсаду у відкритий ґрунт. Які дати більш сприятливі для проведення такої процедури – розповість нижче "Один Факт".

Розлучена 53-річна Марія Бурмака зізналася в коханні близькій людині: “Моя безумовна любов”

Марії Бурмаці доля приготувала чимало прикростей. Чоловік загинув під час пожежі, брат не повернувся з фронту. Єдиною розрадою є донька Ярина, яка вже відзначила 29-річчя.