В Україні зростають ціни на молочку: в чому справа? Виробники запевняють – все під контролем

Збільшення вартості молока та молочних товарів: виробники обіцяють, що дефіциту не буде, а ціни — приборкають. Робота над розвитком та збереженням господарств триває

Осінь вже за традицією бентежить українців підвищенням цін. Зростає вартість овочів, яєць та іншої сільськогосподарської продовольчої продукції. Початок жовтня 2023 року знов приніс новини про збільшення вартості продуктів. На цей раз підвищення торкнулося молочних товарів і, зокрема — твердих сирів, сметани, молока, кефіру та вершкового масла. Вони подорожчали в середньому на 2-3%.

Згідно з інформацією, яку надала керівник львівського відділу маркетингу оптового ринку сільгосппродукції Шувар Тетяна Попович, подорожчання молочних товарів пов’язане виключно з економічними чинниками.

"Вартість молока найбільша": чого очікувати від ринку молочних товарів наприкінці 2023 року?
Вартість молока найбільша: чого очікувати від ринку молочних товарів наприкінці 2023 року?

Оператори ринку запевняють, що ніяких умов для створення дефіциту молочних виробів наразі немає. Що стосується підвищення вартості молочної продукції, то воно пов’язане скоріш з ціновими коливаннями, що обумовлені економічними чинниками та сезонними факторами. Серед економічних критеріїв, що впливають на збільшення цін на товари молочної групи, слід назвати зростання вартості на пальне та енергоносії, збільшення інфляції та податків, подорожчання витрат на сировину.

Згідно з інформацією, яку надає експерт Тетяна Попович — за останні декілька місяців переробні підприємства активізували свій попит на молочну сировину. Це обумовлено, зокрема, збільшенням кількості релокованих переробних підприємств, які посилили виробництво своїми потужностями одночасно з тим збільшили попит на сировинні матеріали.

Фермери кажуть, що з вересня 2023 року відпускна вартість молочної сировини зросла майже на 20%, і такий ціновий тренд спостерігається на всьому українському ринку.
Якщо брати до уваги цінові показники минулого року, то в цьому сезоні серед всіх молочних товарів найбільше подорожчало саме молоко. Але якщо оцінювати молочні товари в доларах, то в порівнянні з минулим роком їх вартість залишилася практично на тому ж рівні.
Цінове зростання на молочку в гривні обумовлене співвідношенням національної валюти до долара, а також — збільшенням витрат на виробництво.

Ціни на товари молочної групи: чого очікувати далі?

Збільшення вартості молока та молочних товарів: виробники обіцяють, що дефіциту не буде
Збільшення вартості молока та молочних товарів: виробники обіцяють, що дефіциту не буде

Прогнози щодо подальшого зростання цін на молочні товари виробники та оператори ринку поки що не дають, але наголошують — все буде залежати від економічної ситуації в країні та роботи енергетичної системи. Виробники молочної продукції додають, що у цей складний час роблять усе можливе задля того, щоб стримувати ціни на прийнятних ринкових позначках та доступному для споживачів рівні. Завдяки цьому відбувається і підтримка розвитку бізнесу. Зараз в країні йде посилена робота над розвитком та збереженням господарств, а також – оптимізацією витрат на виробництво.

Нові статті

Схожі статті

Смачний десерт до Великодня 2024: сирна паска “Три шоколади” на 6 порцій — рецепт ідеальної випічки до свята

Рецепт сирної паски "Три шоколади" — найсмачніший десерт до Великодня 2024 року. Які потрібні інгредіϵнти для приготування і як створити смачну сирну пасочку — розповість "Один Факт".

Анатолій Анатоліч проїхався в метро у Лондоні за 225 грн: “Доступне місто, якщо не їсти і спати на вулиці”

Блогер Анатолій Анатоліч зачіпає чимало гострих тем на своєму Ютуб-каналі "Зе Інтерв'юер". Тепер настала черга поділитися особистими враженнями від перебування в громадському транспорті.

Місячний календар пересадки кімнатних рослин: сприятливі та несприятливі дні для квітів у травні 2024

Травень — ідеальний час для того, щоб зайнятись пересадкою кімнатних рослин та квітів у горщиках. "Один факт" підготував перелік сприятливих і несприятливих дат для проведення ціϵї процедури.

Як в домашніх умовах зробити космічні крашанки: простий великодній лайфхак з яйцями до Великодня 2024

В 2024 році набуваϵ популярності новий тренд у створенні крашанок до Великодня. Яϵчка прикрашають неповторним космічним дизайном. Як його зробити – читайте в публікації від "Один Факт".