Популярний овоч подорожчав: скільки зараз коштує морква? Супермаркети готуються підвищити роздрібні ціни

Восени фермери збільшили відпускну ціну на моркву. Чи значить це, що роздрібна вартість овоча незабаром теж збільшиться? Причини подорожчання моркви та найближчі цінові перспективи

Вартість моркви в українських супермаркетах може зрости вже найближчим часом. Нещодавно фермери різко збільшили відпускну вартість на цей популярний осінній овоч, тому в недалекому майбутньому експерти очікують, що ціни на моркву підвищаться і у роздрібних магазинах та супермаркетах.

Морква в супермаркетах буде дорожчати
Морква в супермаркетах буде дорожчати

Згідно з даними аналітиків, починаючи з 16 жовтня ціна на моркву на ринках України зросла в середньому на 37%. Зараз постачальники продовольчих товарів згодні відвантажувати моркву на роздрібний продаж по ціні 6-10 гривень за 1 кг продукції.

Головна причина подорожчання моркви пов’язана з підвищенням попиту на товар в цьому сегменті. Наразі більшість господарств тимчасово призупинили оптовий продаж моркви високої якості та відправили основний обсяг нового врожаю на зберігання. Це було зроблено з метою утримання продукту до того моменту, поки вартість на моркву не зросте ще більше.

Відпускна вартість моркви була збільшена фермерами в середині осені
Відпускна вартість моркви була збільшена фермерами в середині осені

Зараз представники сільськогосподарського сегменту пропонують на продаж лише надлишки моркви і саме тому обсяг пропозиції цього коренеплоду на ринку дещо скоротився.
На минулому тижні українські супермаркети пропонували покупцям моркву за середньою ціною 8.4 кг (станом на 18 жовтня). Ця вартість практично на 2 гривні нижча, ніж середня вартість моркви у вересні 2023 року. В різних мережах супермаркетів ціна моркви коливалася на рівні 7.4-9.9 кг:

  • Metro: 7.38 кг;
  • Megamarket: 9.9 кг;
  • Auchan: 7.9 кг.

Згідно з офіційною статистикою, вартість всіх основних груп продуктів в Україні за рік зросла в середньому на 5.2%. Найбільше подорожчали яйця. Їх ціна в зрівнянні з минулим роком збільшилася приблизно на 23.9%. Втім, є і такі товарні позиції, вартість яких, навпаки, знизилася. Це стосується, наприклад, овочів, котрі подешевшали відразу на 25.1%.

Нові статті

Схожі статті

Відома радіоведуча Соня Сотник поділилася подробицями спільного життя з Вакарчуком: співак мав таємницю

Українське шоу-бізнес-середовище завжди приховувало унікальні історії та невідомі факти, пов'язані з життям відомих музикантів і ведучих.

Китайський гороскоп для Кролика, Тигра і Мавпи на 22 квітня 2024 року: подолання внутрішніх конфліктів

Китайський гороскоп, також відомий як Східний гороскоп, - це система передбачення долі та особистості людини, заснована на році її народження.

Поведінка Дмитра Карпачова на шоу “Супермама” не на жарт розлютила глядачів: ведучий влаштував скандал

Фінал останнього сезону "Супермами" затьмарила несподівана поведінка Дмитра Карпачова. Глядачі в шоці від його вчинку та активно діляться своїм невдоволення в соціальних мережах.

Оля Полякова поділилася секретним рецептом для здорового харчування: неперевершені котлети з грибів

Нещодавно Оля Полякова поділилася з публікою своїм секретним рецептом грибних котлет, які не лише неймовірно смачні, але й корисні. Рецепт простий і не потребує багато часу.