Все про нові тарифи на світло: що зміниться з 1-го листопада та як українцям заощаджувати? Економія можлива

Тарифи на електрику в листопаді 2023 року: чого очікувати українцям? Чи зросте ціна за світло наприкінці осені та як платити менше? Корисна порада для тих, хто хоче знижку до 50% .

Осінь — традиційний час для підвищення вартості комунальних послуг. Чи варто українцям очікувати підвищення цін на електричну енергію у листопаді 2023 року? Давайте розберемося.

Вартість електричної енергії не буде зростати до весни
Вартість електричної енергії не буде зростати до весни 2024 року

В червні цього року вартість електричної енергії для побутових споживачів України підвищилася до 2.64 гривень за 1 кіловат використаної послуги. Раніше українці оплачували спожиту електроенергію за двома тарифами. Один з них складав 1.44 гривень за 1 кіловат і діяв, якщо кількість спожитих протягом місяця кіловатів не перевищувала 100 одиниць. Якщо ж споживач намотував більше, то за кожний кіловат після “пільгової” сотні йому потрібно було заплатити 1.68 гривень. Після червневого підвищення цей розподіл був прибраний і зараз громадяни України повинні оплачувати 2.64 гривні за кіловат електроенергії незалежно від обсягів споживання.

Згідно з офіційною інформацією, з 1 листопада 2023 року тариф на електричну енергію для побутових споживачів залишиться незмінним і складе 2.64 гривні за кіловат/год електричної енергії.

Вартість світла взимку залишиться на тому ж рівні
Вартість світла взимку залишиться на тому ж рівні

Втім, є й гарні новини для тих, хто хоче заощадити. Деякі споживачі можуть сплачувати на 50% менше за спожиту електроенергію. Для цього їм потрібно лише встановити вдома двозонний лічильник. Тариф для цієї категорії громадян складе всього 1.32 гривні за 1 кіловат/год.

Представники комунального підприємства, що відповідає за забезпечення країни електроенергією, запевнили українців — до кінця опалювального сезону 2023-2024 років ціни на електроенергію та газ зростати не будуть. Але вже в квітні наступного року ситуація може змінитися і за світло доведеться платити більше. Рівень цін ще буде залежати від стану енергосистеми та загальної ситуації в Україні.

Нові статті

Схожі статті

Рейси класу люкс для пухнастиків: в США зʼявилася перша авіакомпанія для собак — вартість квитків та рейси

В США було створено першу авіакомпанію, яка надаϵ послуги з перельоту… собакам. Які послуги пропонуϵ компанія і яка вартість квитків? Відповіді на питання шукайте в матеріалі від "Одного Факту".

Яку сумісність має Дан Балан з українськими співачками: Віра Брежнєва була першою в списку, а ви й не знали

Дан Балан кілька років поспіль не вибував з України. Та не лише з Тіною Кароль створював колаборації, але й з іншими українками. Кому з зірок пощастило найбільше?

Місячний календар пересадки розсади у відкритий ґрунт: сприятливі та не дуже дні для розсади у квітні 2024

Квітень 2024 року — час, коли вже можна пересаджувати розсаду у відкритий ґрунт. Які дати більш сприятливі для проведення такої процедури – розповість нижче "Один Факт".

Розлучена 53-річна Марія Бурмака зізналася в коханні близькій людині: “Моя безумовна любов”

Марії Бурмаці доля приготувала чимало прикростей. Чоловік загинув під час пожежі, брат не повернувся з фронту. Єдиною розрадою є донька Ярина, яка вже відзначила 29-річчя.