Ціни на продукти харчування-2023: які чинники впливають на них? Надмірний попит збільшує ризик зростання

Зростання цін в супермаркетах цієї осені: буде чи ні? Експерти кажуть, що все під контролем, але форс-мажори все ж можливі. Вартість продовольчих продуктів можуть спровокувати… самі споживачі

Згідно з інформацією від експертів KSE — суттєвого збільшення цін на продовольчі товари восени 2023 року не очікується. Взагалі то рівень вартості продуктів буде залежати від самих споживачів. Адже зростання цін часто відбувається внаслідок надмірного попиту або ажіотажу на ті чи інші групи товарів.

Чого очікувати від цін восени 2023 року?
Чого очікувати від цін восени 2023 року?

Якщо пригадати ситуацію з постійними відключеннями світла минулого року — то тоді збільшився попит на товарні позиції тривалого зберігання. Люди почали масово скуповувати крупи, консерви, сірники та гречку — і це призвело до дефіциту продукції та зросту її вартості.

— Наразі ми бачимо, що гречка коштує на 20% дешевше, ніж в лютому 202 року — зазначає експерт.

Такі показники свідчать лише про те, що ажіотаж — суттєвий критерій, який може впливати на вартість продуктів. Також спеціаліст зазначив, що зараз українське виробництво функціонує стабільно і навіть демонструє тенденції до зросту. Ще минулої осені виробникам вдалося адаптувати свої потужності до роботи в умовах повномасштабної війни. Цього року площа посівів зернових та інших культур виявилася достатньою для того, щоб забезпечити всі потреби українців.

Зараз країна повністю забезпечена товарами власного виробництва і при потребі може навіть їх імпортувати. Тому якщо споживачі не будуть здійснювати штучне підвищення попиту та змітати з полиць магазинів сіль, гречку, м’ясо, крупи та яйця — ринок продовольчих товарів України залишиться стабільним.

Вартість продовольчих товарів восени 2023 року
Вартість продовольчих товарів восени 2023 року

В той же час експерти не виключають, що мережеві супермаркети можуть дещо збільшити ціни на товари, щоб компенсувати свої витрати на електричні генератори. Але на 25%, як в минулому році — вартість продовольчих товарів точно не злетить.

Нові статті

Схожі статті

Неперевершені оладки з капусти на кефірі: смачний, швидкий та бюджетний рецепт сніданку від Лілії Ребрик

Рецепт Лілії Ребрик - це чудовий спосіб урізноманітнити своє меню та зробити сніданок не лише смачним, але й корисним. Спробуйте приготувати ці оладки і переконайтеся самі, що вони неперевершені!

Обираємо одяг за асцендентом: модні астрологічні поради для дівчат Близнюків від дизайнера одягу Андре Тана

Відомий український дизайнер одягу Андре Тан систематично даϵ поради для прекрасних жінок щодо вибору стильних речей. "Один Факт" наводить поради від стиліста для дівчат з асцендентом у Близнюках.

Романтичний жест Макса Барських – рука і серце: співак освідчився Надії Дорофєєвій прямо під час концерту

20 квітня 2024 року, під час концерту Макса Барських у Києві, сталося те, чого ніхто не очікував. Виконавши пісню, він підійшов до Надії Дорофєєвої та зізнався що хоче, щоб вона була його дружиною.

Ледь зводять кінці з кінцями: Позитив, Тоня Матвієнко, Камалія та інші зірки, які тотально економлять

В українському шоу-бізнесі ϵ знаменитості, яким доводиться економити. Чому саме Камалія, Тоня Матвіϵнко, Позитив та інші зірки ледь зводять кінці з кінцями — далі розповість "Один Факт".