“Ніна Митрофанівна заслужила”: на честь української співачки хочуть назвати вулицю Києва, але є незгодні

Вулиця російського письменника Лєскова може бути перейменована на честь Ніни Матвієнко. Петиція — є, але деякі громадяни її критикують. Чому? Розповідаємо.

Ніна Митрофанівна Матвієнко покинула цей світ 8 жовтня, а вже за 3 дні після цієї сумної події на порталі Київської міської держадміністрації була опублікована петиція щодо перейменування однієї з вулиць у Печерському районі столиці на честь виконавиці українських пісень.

На честь Ніни Матвієнко пропонують назвати вулицю в Києві
На честь Ніни Матвієнко пропонують назвати вулицю в Києві

Ініциатива була подана киянином Данилом Василинюком, який наголосив, що Ніна Матвієнко заслуговує на те, аби в самому центрі української столиці на її честь була названа вулиця.
Автор петиції пропонує до перейменування вулицю в Печерському районі столиці, яка зараз носить назву російського письменника Миколи Лєскова.

вулиця Миколи Лєскова в Києві, яку хочуть перейменувати
вулиця Миколи Лєскова в Києві, яку хочуть перейменувати

На цей час вона вже набрала 1773 голоси, але серед киян є й ті, кому ідея Данила Василинюка не до вподоби. Вони вважають, що зараз є й більш гідні представники українського суспільства, на честь яких можна було б назвати вулицю.

Петиція з проханням назвати вулицю столиці на честь Ніни Матвієнко
Петиція з проханням назвати вулицю столиці на честь Ніни Матвієнко

Дискусія з приводу петиції розгорнулася під публікацією митця Олександра Слободянюка у соцмережі Facebook, який попрохав підтримати ініциативу. В своєму дописі він зауважує, що в українській столиці не повинно бути вулиць, названих на честь російських митців. Імена міжнародним фестивалям та проспектам нашої країни мають давати яскраві носії українського ДНК – такі, як Ніна Митрофанівна Матвієнко.

Художник закликав почати зміни з невеличкої вулиці Печерського району Києва, але деякі коментатори висловилися проти. Дехто вважає, що в наш час потрібно перейменовувати вулиці на честь героїв, що віддали своє життя за вільну Україну.

Коментарі під дописом художника Олександра Слободянюка в соцмережі
Коментарі під дописом художника Олександра Слободянюка в соцмережі

Одна з підписниць художника Слободянюка у Фейсбуці навіть пригадала висловлювання Ніни Митрофанівни щодо дій росії в Україні. Співачка чомусь називала їх “клановим протистоянням”, а крім того вважала народи ворогуючих нині країн — братніми.

— Я проти, – пише інша користувачка — тільки за “братовбивчу війну” ця людина негідна

Нові статті

Схожі статті

Смачний десерт до Великодня 2024: сирна паска “Три шоколади” на 6 порцій — рецепт ідеальної випічки до свята

Рецепт сирної паски "Три шоколади" — найсмачніший десерт до Великодня 2024 року. Які потрібні інгредіϵнти для приготування і як створити смачну сирну пасочку — розповість "Один Факт".

Анатолій Анатоліч проїхався в метро у Лондоні за 225 грн: “Доступне місто, якщо не їсти і спати на вулиці”

Блогер Анатолій Анатоліч зачіпає чимало гострих тем на своєму Ютуб-каналі "Зе Інтерв'юер". Тепер настала черга поділитися особистими враженнями від перебування в громадському транспорті.

Місячний календар пересадки кімнатних рослин: сприятливі та несприятливі дні для квітів у травні 2024

Травень — ідеальний час для того, щоб зайнятись пересадкою кімнатних рослин та квітів у горщиках. "Один факт" підготував перелік сприятливих і несприятливих дат для проведення ціϵї процедури.

Як в домашніх умовах зробити космічні крашанки: простий великодній лайфхак з яйцями до Великодня 2024

В 2024 році набуваϵ популярності новий тренд у створенні крашанок до Великодня. Яϵчка прикрашають неповторним космічним дизайном. Як його зробити – читайте в публікації від "Один Факт".