Вартість пального в Україні зростала протягом минулого тижня. В чому причина та чого очікувати далі?

Вартість пального йде вгору. В чому причина та чи слід очікувати подальшого подорожчання? Думка економістів, прогнози експертів та повернення акцизів з ПДВ

Протягом третього тижня жовтня ціни на пальне в Україні невпинно росли. Збільшення вартості на бензин та інші види пального спостерігалося майже щодня, а експерти паливного ринку називають серед причин цього — світові тенденції. Але є й інший фактор, який вплинув на зріст вартості пального. І це — акцизи с ПДВ.

Вартість пального росте: в чому причина?
Вартість пального росте: в чому причина?

Нагадаємо, що на початку повномасштабного вторгнення ворог знищив в Україні декілька нафтобаз, і після цього ціни на бензин швидко полізли в гору. В той період уряд ухвалив рішення щодо врегулювання вартості пального. З неї були прибрані ПДВ та акцизи. Завдяки цьому вдалося втримати ціни на рівні 45 гривень за літр палива.

В серпні 2023 року рішення про акцизи було скасоване. Вони були знов додані до загальної вартості пального. ПДВ уряд також повернув і через це ціни на автомобільних заправках знов збільшилися.

Залежність від світових цін на нафтопродукти в Україні існувала ще до військових дій. Але тоді країна мала 2 власних нафтопереробних заводи, на яких переробляли власну та імпортну нафту. Саме вони давали можливість втримувати ціни на пальне від великих стрибків вгору. Зараз, більш ніж через рік після вторгнення росії, нафтові заводи знищено і тому переробка не працює. Зараз паливо до нас завозять напряму з країн-партнерів.

Збільшення цін на паливо залежить від світових тенденцій
Збільшення цін на паливо в Україні залежить від світових тенденцій

Експерти та економісти стверджують, що вартість українського палива в найближчому майбутньому буде залежати від ситуації в Ізраїлі. Адже до початку там бойових дій вже була помітна тенденція до зниження цін на всі види палива (дизель, бензин та автомобільний газ). Якщо ситуація на Близькому Сході найближчим часом стабілізується — є шанс, що тенденція до зменшення цін на паливо буде розвиватися далі.

За словами експертів, вартість пального в Україні буде залежати ще й від внутрішньої ситуації. Якщо повториться минулорічна ситуація з блекаутами — громадянам доведеться знов користуватися генераторами. Збільшення попиту на бензин, необхідний для їх заправки, може спричинити стрибок цін на пальне. Нагадаємо, що минулого року блекаут спричинив зріст вартості палива на 10%.

Нові статті

Схожі статті

10 українських зірок естради без макіяжу і фільтрів: оцініть різницю між Тіною Кароль на сцені та поза нею

Зірки звикли накладати товсті шари макіяжу на обличчя. У такому вигляді стають справжніми лялечками. А от коли увечері вмиваються, то перетворюються на звичайних нічим не примітних жінок.

Босоніж і в халаті: 57-річна Ольга Сумська засвітилася в СПА у вигляді абсолютно звичайної жінки (ФОТО)

Акторка Ольга Сумська показала себе в халаті поряд з басейном. В якому місті побувала українська Роксолана – читайте в наступному матеріалі від "Одного Факту".

Гороскоп на 26 квітня 2024 для знаків Зодіаку Близнюки, Водолій, Діва: пʼятниця буде яскравою на емоції

Гороскоп на 26 квітня 2024 року для знаків Зодіаку Близнюки, Водолій, Діва: зірки пророкують день багатий на позитивні емоції та несподівані ситуації.

Не тільки Сулейман: заморські султани Мурат Налчаджиоглу і Мохаммад Захур, яким до душі українські красуні

Заморські султани, які обожнюють українських красунь — існували не лише в Османській імперії. "Один факт" розповість про сучасних Сулейманів, що одружились на українках. Хто вони — читайте нижче.