Пенсії у листопаді-2023 року: яких сюрпризів очікувати пенсіонерам від останнього місяця осені?

Пенсійні виплати у листопаді 2023 року. Деяких очікують автоматичні надбавки за віком, а дехто знов отримає мінімальну виплату. Розповідаємо детальніше про головну соціальну допомогу для українців

Листопад 2023 року не принесе українським пенсіонерам суттєвих змін у розмірі соціальних виплат. Але громадяни України, що вже досягли пенсійного віку — зможуть скористатися надбавками. Якими саме — розповімо у цій публікації.

Чи зміниться пенсія у листопаді 2023 року?
Чи зміниться пенсія у листопаді 2023 року?

Станом на жовтень 2023 року розмір мінімальної української пенсії складає 2093 гривні. На такому ж рівні він залишиться і в листопаді. Але деякі категорії пенсіонерів можуть скористатися надбавками, що нараховуються їм згідно з чинним законодавством. Саме за рахунок цих надбавок середній розмір пенсії збільшується до 5311 гривень.

Також в Україні діють автоматичні надбавки, що нараховуються автоматично. Вони розподілені на декілька груп і залежать від віку людини. Найбільша доплата складає 837 гривень. Її можуть отримати пенсіонери віком 80 років або більше, які мешкають самі та не можуть себе забезпечити, а також — не мають рідних працездатного віку, які б могли ними опікуватися. На цю категорію виплат можуть розраховувати люди пенсійного віку, що потребують особливого догляду.

В Україні діють надбавки до пенсійних виплат
В Україні діють надбавки до пенсійних виплат

Трохи менші виплати отримують інші пенсіонери (в залежності від віку):

  • громадяни від 80-ти років: 570 гривень;
  • пенсіонери віком 75-79 років: 456 гривень;
  • громадяни віком 70-74 роки: 300 гривень.

Окрема категорія — це пенсії за інвалідністю. Їх розмір залежить від групи інвалідності та на сьогоднішній день становить:

  • 2300 гривень — для громадян з 1-ю групою інвалідності;
  • 2100 гривень — для непрацюючих осіб з інвалідністю 2 та 3 групи;
  • 2300 гривень — для працюючих осіб з інвалідністю 2 та 3 групи.
Розмір пенсіїї в Україні залежить від віку
Розмір пенсіїї в Україні залежить від віку

До речі, зараз пенсійний фонд України має право урізати виплати пенсіонеру, якщо той не сплачує кредити, штрафи або аліменти. В такому випадку сума пенсійної виплати може скоротитися на 20-50%, а утримані кошти йдуть на оплату боргу чи штрафу. Це питання регулюється статтею № 50 Закону України “Про обов’язкове державне пенсійне страхування”.

Нові статті

Схожі статті

Обираємо одяг за асцендентом: модні астрологічні поради для дівчат Близнюків від дизайнера одягу Андре Тана

Відомий український дизайнер одягу Андре Тан систематично даϵ поради для прекрасних жінок щодо вибору стильних речей. "Один Факт" наводить поради від стиліста для дівчат з асцендентом у Близнюках.

Романтичний жест Макса Барських – рука і серце: співак освідчився Надії Дорофєєвій прямо під час концерту

20 квітня 2024 року, під час концерту Макса Барських у Києві, сталося те, чого ніхто не очікував. Виконавши пісню, він підійшов до Надії Дорофєєвої та зізнався що хоче, щоб вона була його дружиною.

Ледь зводять кінці з кінцями: Позитив, Тоня Матвієнко, Камалія та інші зірки, які тотально економлять

В українському шоу-бізнесі ϵ знаменитості, яким доводиться економити. Чому саме Камалія, Тоня Матвіϵнко, Позитив та інші зірки ледь зводять кінці з кінцями — далі розповість "Один Факт".

Відома радіоведуча Соня Сотник поділилася подробицями спільного життя з Вакарчуком: співак мав таємницю

Українське шоу-бізнес-середовище завжди приховувало унікальні історії та невідомі факти, пов'язані з життям відомих музикантів і ведучих.