Православний щоденник 27 жовтня: день Преподобного Нестора Літописця Печерського. Історія свята та прикмети

Православний календар на 27 жовтня 2023 року: віряни православної церкви сьогодні згадують Нестора Літописця Печерського. Олександри та Єлизавети святкують іменини

27 жовтня — останній день тижня, коли віряни української православної церкви відзначають день Преподобного Нестора Літописця Печерського. До Нового, 2024 року, залишається 65 днів.

27 жовтня: День Преподобного Нестора Літописця
27 жовтня: День Преподобного Нестора Літописця

Преподобний Нестор Літописець працював письменником, що викладав богословські дисципліни. Також Нестор був ченцем у Києво-Печерському монастирі наприкінці XI – початку XII століття. В 17-річному віці він вирішив стати ченцем, а постриг прийняв в обителі Печерській.  Вчителями та наставниками у справі засвоєння благочестивого життя для Нестора стали святителі Феодосій та Антоній. Пізніше він працював дияконом.

Помер Нестор Літописець в 1114 році. За своє життя він встиг написати “Повість минулих літ”, яка в подальшому стала дуже відомою. В основу твору Нестор поклав різноманітні стародавні джерела та народні оповідання.

Іменини цього дня

Іменини у 27-й день жовтня 2023 року відзначають Капітоліна, Єлизавета, Андрій, Марк, Нестор, Олександр, Агрипін, Еротіїда.

Чого краще не робити 27 жовтня?

Іній на деревах  - до сильного морозу
Іній на деревах – до сильного морозу

Сьогодні, 27 жовтня, краще не сваритися з людьми. Вважається, що всі, хто сьогодні лаються — будуть гніватися до самого Різдва.
Не слід в цей день зловживати алкогольними напоями. Також не варто ходити в гості, тому що ви зможете винести щастя із власного будинку.

Народні прикмети та традиції на 27 жовтня

Якщо гусак плаває у воді дуже довго - найближчим часом зимових холодів очікувати не варто
Якщо гусак плаває у воді дуже довго – найближчим часом зимових холодів очікувати не варто

Наші пращури 27 жовтня вірили, що сильний туман вранці вказує на скору відлигу.

  • Згідно народних прикмет, якщо 27 жовтня та декілька днів перед ним дмухає сильний вітер в один і той же бік, то найближчим часом будуть сильні опади;
  • Іній на деревах — до сильного морозу;
  • Якщо сніг падає на сиру землю — весна буде ранньою і принесе багато розквітлих пролісків;
  • Гусак довго плаває по воді – зимові холоди прийдуть ще нескоро.

Саме з 27 жовтня нашими предками відкривався так званий санний шлях.  Це було пов’язано з тим, що наприкінці жовтня іноді вже випадав досить густий сніг і на дорогу можна було виїжджати тільки на санях.

Нові статті

Схожі статті

Неперевершені оладки з капусти на кефірі: смачний, швидкий та бюджетний рецепт сніданку від Лілії Ребрик

Рецепт Лілії Ребрик - це чудовий спосіб урізноманітнити своє меню та зробити сніданок не лише смачним, але й корисним. Спробуйте приготувати ці оладки і переконайтеся самі, що вони неперевершені!

Обираємо одяг за асцендентом: модні астрологічні поради для дівчат Близнюків від дизайнера одягу Андре Тана

Відомий український дизайнер одягу Андре Тан систематично даϵ поради для прекрасних жінок щодо вибору стильних речей. "Один Факт" наводить поради від стиліста для дівчат з асцендентом у Близнюках.

Романтичний жест Макса Барських – рука і серце: співак освідчився Надії Дорофєєвій прямо під час концерту

20 квітня 2024 року, під час концерту Макса Барських у Києві, сталося те, чого ніхто не очікував. Виконавши пісню, він підійшов до Надії Дорофєєвої та зізнався що хоче, щоб вона була його дружиною.

Ледь зводять кінці з кінцями: Позитив, Тоня Матвієнко, Камалія та інші зірки, які тотально економлять

В українському шоу-бізнесі ϵ знаменитості, яким доводиться економити. Чому саме Камалія, Тоня Матвіϵнко, Позитив та інші зірки ледь зводять кінці з кінцями — далі розповість "Один Факт".