Хелловін в 2023: про походження та традиції свята. Розкажемо всі секрети ворожіння на ніч Всіх Святих

Святкувати чи ні Хелловін українцям? Думки людей розділилися. Спори на цю тему відбуваються кожен рік

Одним подобаються звичаї цього свята і вони вважають його веселою даниною старовині, інші категорично проти, вважаючи, що шанувати нечисть не припустимо.

Звідки він з’явився?

В давнину кельтські племена святкували Новий рік в останній день жовтня і вірили, що в ніч з 31 жовтня на 1 листопада кордон між світом живих та мертвих зникає. А щоб обдурити злих духів і не потрапити їм на очі, люди вбиралися в жахливі костюми. Потім збиралися біля вогнищ зі своїми жерцями-друїдами, залишали духам підношення. Коло будинків запалювали ліхтарики вогнем від священного багаття, а щоб вони не згасали від вітру, їх розміщували усередині гарбуза. Його прозвали світильником Джека.

Світильник Джека готовий відгонити нечисту силу
Світильник Джека готовий відгонити нечисту силу

Зараз замість звірячих шкір на Хелловін принято одягати костюми, деякі такі страшні на вигляд, що здаються жахливішими за саму нечисть. А деякі нагадують нам героїв мультиків та казок.

Але є слов’янське свято дуже схоже на Хелловін: на Святки ми колядуємо — стукаємо у двері до незнайомців та просимо частування. За повір’ями в час між Різдвом та Хрещенням наш світ залишається без захисту від нечисті та люди можуть ворожити. Так що чи дуже ми різні?

Хелловін – не тільки привід прикрасити будинок гарбузами та піти на костюмовану вечірку, але і найкращий час для ворожіння.

Готуємось до ворожіння в ніч на Хеловін
Готуємось до ворожіння в ніч на Хелловін

Ворожіння на Хелловін бувають:

  • На горіхах

В ніч Хелловіну ворожіння треба провести біля святкового вогнища. Нам знадобляться два горіхи або каштани: дамо одному ім’я коханого, другому своє ім’я. Стаєте подалі від вогнища і кидаєте горіхи, щоб перелетіли через вогонь. Якщо розлетілися у різні боки чи згоріли, то пара не буде разом, а якщо цілі та лежать поруч, то жде їх весілля.

  • На яблуках

Для ворожіння необхідно взяти велике яблуко та очистити шкірку так, щоб вона була як можна довшою. Тоді перекинути її через плече. Вона впаде і стане схожа на якусь літеру, так  дівчина дізнається першу літеру імені майбутнього чоловіка.

  • На солоній їжі

Якщо хочете побачити уві сні майбутнього чоловіка – поїжте на ніч солоного оселедця. Кажуть, що наречений обов’язково  уві сні присниться і дасть вам води.

  • На воді

Приготуймо три чашки: в одній – чиста вода, в другій – солона, а третя – порожня. Потім обираємо одну з них, зав’язавши очі. Якщо обрали порожню чашку – заміжжя цього року не буде. Солона вода – сльози в подружньому житті, а чашка, де налита чиста вода віщує швидке заміжжя і щастя.

 

Нові статті

Схожі статті

Романтичний жест Макса Барських – рука і серце: співак освідчився Надії Дорофєєвій прямо під час концерту

20 квітня 2024 року, під час концерту Макса Барських у Києві, сталося те, чого ніхто не очікував. Виконавши пісню, він підійшов до Надії Дорофєєвої та зізнався що хоче, щоб вона була його дружиною.

Ледь зводять кінці з кінцями: Позитив, Тоня Матвієнко, Камалія та інші зірки, які тотально економлять

В українському шоу-бізнесі ϵ знаменитості, яким доводиться економити. Чому саме Камалія, Тоня Матвіϵнко, Позитив та інші зірки ледь зводять кінці з кінцями — далі розповість "Один Факт".

Відома радіоведуча Соня Сотник поділилася подробицями спільного життя з Вакарчуком: співак мав таємницю

Українське шоу-бізнес-середовище завжди приховувало унікальні історії та невідомі факти, пов'язані з життям відомих музикантів і ведучих.

Китайський гороскоп для Кролика, Тигра і Мавпи на 22 квітня 2024 року: подолання внутрішніх конфліктів

Китайський гороскоп, також відомий як Східний гороскоп, - це система передбачення долі та особистості людини, заснована на році її народження.