Яке церковне свято 2 листопада за новим календарем: чого краще не робити, аби уникнути безгрошів’я?

2 листопада в православному календарі — день святих Пигасія, Акиндіна, Анемподиста. Яким народним прикметам вірити цього дня та чого краще не робити, аби не втратити гроші? Розповідаємо

2 листопада в церковному календарі за новим стилем відзначають день пам’яті святителів Акиндіна, Анемподиста, Пигасія і ще 7-ми тисяч мучеників, що прийняли мученицьку смерть за свою віру в Христа.

Життя Акиндіна, Анемподиста, Пигасія прийшлося на IV століття, та Вони працювали при дворі царя Сапора Другого в Персії. В той час християни піддавалися гонінням, тому на царевих придворних було зроблено донос. Всіх їх викликали до суду, де вони визнали, що і насправді вірять у Христа. Тоді за царевим наказом їх було засуджено до тортур.

2 листопада день святих Акиндіна і Пигасія
2 листопада – день святих Акиндіна і Пигасія

Як свідчать перекази, цар в той час почав робити богохульні речі, а один з мучеників, який не бажав це чути, вигукнув: “Нехай будуть безмовні твої вуста!”. Відразу після цього цар став німим та дуже через це розлютився. Він зірвав з себе мантію, рвав на голові волосся, але вдіяти так нічого і не зміг. Річ до нього так і не повернулася. Тоді святий Акиндін вирішив пожаліти грішника та позбавив його від німоти за допомогою імені Господнього. Але ж цар вирішив, що його просто зачаклували і видав наказ про продовження тортур вогнем. Але й на цей раз його дії не мали успіху, бо пустився сильний дощ та вогонь той загасив. Народ, серед якого, до речі, була й матуся царя — повірив у Христа. Святі мученики закликали тих, хто повірив в Христа — похреститися під благодатним дощем, що врятував їх від смерті. Цар після цього оголосив про страту всіх нескорених мучеників, але дозволив все ж їх поховати. Разом з нескореними святими було страчено ще 7 тисяч православних, які вірили у Христа та прославляли його. Свою матір цар також стратив своїм наказом.

Прикмети цього дня

Снігурі кричать 2 листопада - скоро прийдуть морози
Снігурі кричать 2 листопада – скоро прийдуть морози

Згідно з народним календарем, 2 листопада потрібно дивитись на природні явища, щоб зрозуміти — яку погоду чекати найближчими днями, та які врожаї будуть наступного року.

  • якщо сьогодні суха земля вкрилася снігом — невдовзі настане тепло;
  • іній з’явився на деревах — наступного року зернові не вродять;
  • якщо галки голосно репетують — погода найближчим часом покращиться;
  • модрина скинула голки — незабаром випаде сніг;
  • про швидкий снігопад віщують хмари, що пливуть проти вітру;
  • небо затягнуло хмарами — це до відлиги;
  • снігурі кричать — морози прийдуть швидко;
  • на дорогах встановилось бездоріжжя — на початку грудня буде тепло.
Небо затягнуло хмарами - буде відлига
Небо 2 листопада затягнуло хмарами – буде відлига

В цей день, 2 листопада, наші предки молилися про міцний сон своїх дітей. День був присвячений вогню, а також існувала традиція розтоплювати піч у будинку та грітися біля неї всією родиною. З 2 листопада вечори були дуже довгими і щоб скороти час – родичі розповідали одне одному цікаві історії.

Іменини та традиції дня

2 листопада Іменини відзначають Доменика, Костянтин, Леопольд, Альберт, Маркіян.
Люди, які народились сьогодні, мають свій талісман — олівін. Мінеральний камінчик зеленого кольору в давнину вважався особливим амулетом, який оберігав від нещасть та бід. Вважалося, що олівін звикає до свого господаря та розколюється відразу після потрапляння в чужі руки.

Чого не можна робити 2 листопада?

Сьогодні, 2 листопада, не слід відправлятись у далеку дорогу. Краще присвятити цей день рідним та близьким людям. Також не варто зустрічатись із своїми недругами, бо це може призвести до конфлікту.
Щоб життя було легким – сьогодні не можна сваритися та вживати алкогольні напої. А ще наші предки вірили, що в цей день не варто лінуватися або відмовляти комусь у допомозі — бо це призведе до безгрошів’я.

Нові статті

Схожі статті

“У білій вишиванці”: Віталій Козловський із дружиною Юліϵю Бакуменко похрестили новонародженого сина Оскара

Співак Віталій Козловський, що вперше став батьком 25 лютого 2024 року — днями похрестив новонародженого сина. Читайте далі, де була проведена урочиста подія і чи відомі імена хрещених батьків?

Бабуся підказала легкий спосіб, як почистити молоду картоплю за 5 хвилин: навіть за ніж не беруся

Молоду картоплю господині не люблять, бо її дуже марудно обчищати. Та є кілька лайфгаків, за допомогою яких ця справа займе не більше 5 хвилин. У деяких випадках навіть ніж не знадобиться.

Тричі одружений та має кількох позашлюбних дітей: як виглядають усі жінки 56-річного Дмитра Гордона (ФОТО)

Інтерв'юер Дмитро Гордон вперше показав всіх своїх дружин та дітей від них: що відомо про жінок та як виглядають позашлюбні діти зірки? Подробиці.

55-річна Надя Матвєєва зізналася, чи робив їй пропозицію 35-річний бойфренд: “Цього моменту не відбувається”

Надія Матвєєва вперше відверто розповіла, чи освідчувався їй молодий коханий та коли буде весілля: що відомо про чоловіка телезірки? Подробиці особистого життя.