За юліанським календарем в листопадні святкуємо релігійні свята в інші дні. Розповідаємо все детально

Листопад приносить з собою хвилю незвичайних змін у релігійному календарі, пожвавлюючи другу половину місяця святами, які зазвичай вважалися чисто "зимовими"

Православна Церква України нагадує нам про нещодавні зміни, пов’язані з переходом на новий юліанський календар.

Тепер Різдвяний піст розпочинається 15 листопада і триває до 24 грудня, до Різдва Христового. Цей піст суворий та тривалий – 40 днів. Він покликаний нагадати людині про духовні цінності, про внутрішнє очищення та про зміцнення зв’язку з божественним. Піст – це не тільки відмова від певних продуктів, а й час для молитви, роздумів і саморозвитку, який допомагає набути гармонії не тільки з тілом, а й з душею.

Нагадаємо про духовні цінності та внутрішнє очищення
Нагадаємо про духовні цінності та внутрішнє очищення

День Введення в храм Пресвятої Богородиці, який раніше святкувався 4 грудня, тепер чудово прикрашає наш календар 21 листопада. Це подія, яка символізує духовне піднесення та очищення. У цей особливий день важливо поводитися з особливою повагою до оточення і дотримуватися чистоти у своїх вчинках і словах. Важливо уникати сварок, образ та злості.

8 листопада відзначається Собор архістратига Божого Михайла та інших небесних сил безтілесних, а 13 листопада припадає день пам’яті святителя Іоанна Золотоустого. Віками люди вдавалися до молитов у пошуку заступництва та захисту до Архангела Михайла. Це відображення віри у могутність і справедливість архангела, який завжди готовий допомогти тим, хто звертається до нього з чистим серцем та щирими проханнями.

Середина листопада нагадує нам про двох важливих апостолів: Філіппа (14 листопада) та Матвія (16 листопада). Ці дні наповнюють нас духовною глибиною та святою спадщиною.

Важливою датою, яку ми будемо вшановувати цього місяця, є 25 листопада. Цього дня ми вшануємо пам’ять жертв голодоморів, молитвою згадаємо тих, хто постраждав від цієї трагедії. Цей рік приносить 90-ті роковини Голодомору 1932-1933 років, нагадуючи нам про страшну сторінку історії України.

Ці дні приносять у наше життя духовне збагачення і нагадують нам про важливість віри та молитви у житті кожної людини.

Нові статті

Схожі статті

Чотири кохання Лесі Українки: Сергій Мержинський, Ольга Кобилянська, Климент Квітка і вірші українською

Леся Українка — видатна українська поетеса, яка володіла найціннішим даром. Ця жінка вміла кохати, але так і не відчула справжнього взаϵмного кохання.

Вибрала карʼєру, а не сімʼю: 38-річна Злата Огнєвіч відверто поділилась подробицями особистого життя

Відома українська співачка Злата Огнєвіч вперше розповіла про свої плани мати сім'ю: що відомо про особисте життя артистки та чи перебуває в стосунках?

Чим та в які дати в червні 2024 року підживити квасолю: врожай буде рясним навіть на маленькій ділянці

Квасоля — невибагливий овоч, який ви можете легко виростити на домашній присадибній ділянці. Щоб її врожай вийшов рясним і багатим — підживіть квасолю вчасно і правильно.

Один факт, який допоможе вам позбутись їх: що потрібно зробити, щоб мухи зникли з вашого будинку

Впевнені, що цей метод вам допоможе і ви будете радіти: що потрібно зробити, щоб мух та комах більше не було у вашому будинку? Ефективний лайфхак.