Яке церковне свято 5 листопада: що сьогодні дівчині зробити, щоб щасливо заміж вийти? Іменини і прикмети

5 листопада за новим стилем віряни української православної церкви згадують мучеників Єпистиму та Галактіона. На цей день існує декілька прикмет та традицій. Іменини у Григоріїв

Неділя, 5 листопада – день, коли віряни православної української церкви вшановують пам’ять мучеників Єпистимії і Галактіона. До Нового, 2024-го року залишається 56 днів.

Галактіон та Єпистимія жили десь у 250 році нашої ери у Фінікії (місто Емес). Якщо вірити церковним переказам, батьки народили Галактіона дуже пізно. Вони довгий час були бездітними і лише після того, як похрестилися — змогли зачати сина.

5 листопада вшановують Пам'ять мучеників Галактіона та Єпистими
5 листопада вшановують пам’ять мучеників Галактіона та Єпистими

Виховували Галактіона в християнській вірі. Хлопець отримав дуже гарну освіту і міг би збудувати собі блискучу кар’єру. Але його вибором стала самотність і молитва.
Юнак був заручений з дівчиною на ім’я Єпистимія, але чомусь не спішив зробити їй пропозицію та офіційно побратися. Родина нареченої була цим дуже обурена, то ж Галактіон змушений був озвучити свою позицію.

Він розповів, що одружитися не може, бо Єпистимія — язичниця. Дівчина погодилась прийняти християнство, а похрестив її сам Галактіон.

Пройшов деякий час, чоловік та дружина вирішили роздати все своє майно нужденним, а самі — відправились на гору Публіон. Саме там були облаштовані чоловічий та жіночий монастирі. Галактіон з Єпистимією прийняли чернечий постриг та провели на тій горі декілька років.
Саме в той час в місті правив імператор Децій та їх намисник Секунда. Вони влаштовували гоніння на християн, а коли правитель дізнався про таємні обителі в горах — то відразу відправив туди своїх воїнів.

Ченці встигли втекти і сховались десь посеред гір. А ось Галактіон залишився в келії та потрапив на судилище. Побачивши це, вийшла зі свого укриття його дружина Єпистимія. Чоловіка та дружину примушували зріктися віри у Христа та сильно катували. Але марно. Свята Єпистимія та чоловік її – Галактіон, прийняли мученицьку смерть.

Чого краще не робити 5 листопада?

5 листопада слід відмовитись від вживання алкогольних напоїв. Пізнім вечором цього дня краще не відкривати двері у будинок, аби не накликати біду. Також не можна лаятися з близькими людьми.

За народними прикметами 5 листопада краще не починати важливих справ, не підписувати важливі документи та не робити дорогоцінних покупок.

Прикмети і традиції цього дня

Головні прикмети 5 листопада
Головні прикмети 5 листопада 2023 року

У неділю, 5 листопада, прийнято звертатись у молитві до святих Галактіона та Єпистимії. Жінки, що не мають діточок – можуть просити в них про вагітність. Молоді та незаміжні дівчата просять в святих послати їм доброго та чуйного чоловіка. Подружжя можуть сьогодні молитися про зміцнення шлюбу, залагодження непорозумінь та сварок.

В цей день, 5 листопада, селяни закінчували збір редьки, з якої готували в пісні дні різноманітні смачні страви, та додавали її до квашеної капустки. Щоб захистити свою оселю від нещасть — господині обходили всі кімнати та начитували молитви.

Ще один звичай на 5 листопада стосувався незаміжніх дівчат. Вважалося, якщо дівчина вип’є цього дня склянку теплого молока із медом — то її невдовзі очікує щасливе заміжжя. Невідомо, чи працювала ця прикмета насправді, але такий напій точно зможе врятувати від застуд та вірусів у зимовий період.

Згідно з народними прикметами, 5 листопада необхідно дивитись на погоду та робити прогнози на найближче майбутнє.

  • Якщо посипав з неба перший сніг – через 40 днів точно настане справжня зима;
  • Сніг випав та не розтанув — зима буде теплою;
  • Град 5 листопада — зима прийде наприкінці місяця;
  • Яскравий захід сонця — негожа погода буде триматись декілька днів поспіль;
  • Місяць вкритий імлою — негода буде довгою;
  • З півночі дмухає вітер — скоро слід чекати на похолодання;
  • Верба вкрилася інеєм — зима буде більш довгою, аніж зазвичай;
  • Всі дерева покрилися інеєм — скоро слід чекати на відлигу.

Іменини

Іменини 5 листопада святкують Григорії, Гавріїли, Тимофії, Галактіони, Тихони, Памфіли.

Нові статті

Схожі статті

Всьому свій час, чи просто не хочуть? Каменських, Дорофєєва та інші розповіли, чому не мають дітей досі

Відомі зірки українського шоу-бізнесу вперше зізнались, чому не народжують дітей: Настя Каменських, Надя Дорофєєва, Леся Нікітюк та інші артистки.

Хитрощі мають бути всюди – навіть тут: що потрібно зробити, щоб півонії стояли у вазі значно довше

Якщо ви хочете насолоджуватись улюбленими квітами тривалий час у вашому будинку, необхідно правильно за ними доглядати: як зберегти свіжість півоній?

Працюϵ в одному театрі, але про доньку не згадуϵ: де зараз колишній чоловік Ольги Сумської Євген Паперний

Із колишнім чоловіком Євгеном Паперним Ольга Сумська прожила 5 років. В цьому шлюбі українська Роксолана народила першу доньку, Антоніну. Де зараз і чим займаϵться Євген Паперний?

Навіть таке вони можуть робити: які кімнатні рослини потрібно мати в будинку, тому що вони очищають повітря?

Якщо ви любите кімнатні рослини та свіжий запах у вашій домівці, рекомендуємо вам це поєднати: які саме рослини очищають повітря та є корисними?