Хто увімкнув Північне сяйво на сході України та до чого тут Сонце? Розповідає астроном з Харкова

В ніч на 6 листопада у небі України запалало яскраво-рожеве північне сяйво. Його бачили у багатьох містах Донецької, Харківської та інших областей України. Хто запалив небо ? Читайте далі

Вночі 6-го листопада небо України стало яскраво-рожевим. Жителі багатьох міст і містечок Донецької, Харківської, Київської та інших областей країни побачили дуже красиве и незвичайне для України оптичне явище. Північне сяйво “Аврора” вперше з’явилося о 19.30 вечора 5 листопада у декількох містах (Донецьк, Добропілля, Краматорськ, Слов’янськ).

В ніч на 6 листопада в небі України було Північне сяйво
В ніч на 6 листопада в небі України було Північне сяйво

Взагалі то такий оптичний ефект, як північне сяйво — є нетиповим для європейського континенту. Але іноді трапляються дива. Астроном харківського планетарію Володимир Кажанов розповів, хто став тим чарівником, який на початку листопада зробив українцям новорічну різнокольорову виставу. За його словами — північне сяйво запалило вночі… Сонце. Справа — в потужній геомагнітній бурі, пов’язаній з викидом корональної маси, яка сталася на Сонці декілька днів тому і досягла поверхні Землі саме вночі з 5 на 6 листопада.

Хто запалив небо в ніч на 6 листопада?
Хто запалив небо в ніч на 6 листопада?

Експерт зазначає, що спрогнозувати появу такого оптичного явища вкрай складно і одночасно наголошує:

— Це явище природи буде повторюватись у майбутньому.

Зазвичай північне сяйво з’являється на відстані 25-30ºC від земних магнітних полюсів, але ж Україна знаходиться зовсім в іншій широті: 52ºC — 44 ºC, тому в нас його вважають дуже рідкісним явищем. Цей оптичний ефект виникає у верхніх шарах земної атмосфери як результат впливу нескінченних потоків заряджених частинок Сонця, які магнітним полем спрямовуються прямо до полюсів.

Яскраво-рожеве Північне сяйво
Яскраво-рожеве Північне сяйво

До речі, за 2023 рік північне сяйво на території України фіксують вже вдруге. Вперше рожеві плями у нашому небі запалали 24 квітня. Тоді полярне сяйво змогли побачити українці, що мешкають в північних регіонах країни, на Хмельниччині та Львівщині.

 

Нові статті

Схожі статті

Чотири кохання Лесі Українки: Сергій Мержинський, Ольга Кобилянська, Климент Квітка і вірші українською

Леся Українка — видатна українська поетеса, яка володіла найціннішим даром. Ця жінка вміла кохати, але так і не відчула справжнього взаϵмного кохання.

Вибрала карʼєру, а не сімʼю: 38-річна Злата Огнєвіч відверто поділилась подробицями особистого життя

Відома українська співачка Злата Огнєвіч вперше розповіла про свої плани мати сім'ю: що відомо про особисте життя артистки та чи перебуває в стосунках?

Чим та в які дати в червні 2024 року підживити квасолю: врожай буде рясним навіть на маленькій ділянці

Квасоля — невибагливий овоч, який ви можете легко виростити на домашній присадибній ділянці. Щоб її врожай вийшов рясним і багатим — підживіть квасолю вчасно і правильно.

Один факт, який допоможе вам позбутись їх: що потрібно зробити, щоб мухи зникли з вашого будинку

Впевнені, що цей метод вам допоможе і ви будете радіти: що потрібно зробити, щоб мух та комах більше не було у вашому будинку? Ефективний лайфхак.