Картину Пікассо продали за 139 мільйонів доларів на аукціоні: один факт про те, кого намалював митець

На Нью-Йоркському аукціоні було продано картину французького митця Пабло Пікассо "Жінка з годинником". Вартість товару вражає: 139 мільйонів доларів. Знайомимо вас з історією створення цієї картини

Днями в Нью-Йорку відбувся аукціон “Sothebyʼs”, на якому було продано картину французького митця Пабло Пікассо. Вартість роботи склала 139 мільйонів доларів!
Картина “Жінка з годинником”, про яку йде мова — одна з найцінніших робіт всесвітньо відомого художника. Дорожче неї хіба що інша картина Пікассо під назвою “Алжирські жінки”. Її теж продавали на аукціоні, але це було 8 років тому — у 2015-му. Тоді покупець віддав за мистецтво від Пікассо 179,3 мільйони доларів.

Картина Пабло Пікассо Жінка з годинником була продана на аукціоні майже за 140 млн. доларів
Картина Пабло Пікассо Жінка з годинником була продана на аукціоні майже за 140 млн. доларів

Раніше “Жінка з годинником” належала колекціонерці на ім’я Емілі Фішер Ландау. Вона придбала її в далекому 1968 році і додала до своєї приватної колекції, яка налічувала загалом 120 різноманітних творів мистецтва.
Коли Емілі померла — всі картини з її приватної колекції стали виставляти на продаж на аукціонах. Картина “Жінка з годинником” має дуже цікаву історію створення. Відомо, що на ній зображена коханка та муза художника Пабло Пікассо. Модель із Франції Марія-Тереза Вальтер зображена митцем сидячою в кріслі на темно-блакитному тлі. Дата створення роботи — 1932 рік.

Найдорожча картина Пабло Пікассо Алжирські Жінки
Найдорожча картина Пабло Пікассо Алжирські Жінки

Знайомство Марії-Терези Вальтер з художником Пабло Пікассо відбулося, коли дівчині було лише 17 років. Художнику на той час вже було 45. Пікассо мав офіційну дружину — балерину Ольгу Хохлову з України. Але це не завадило йому завести молоду коханку, яка потім стала його “золотою музою”.

Картини Пабло Пікассо в техніці кубізму
Картини Пабло Пікассо в техніці кубізму

Марія-Тереза Вальтер в подальшому була героїнею багатьох творчих робіт та картин французького митця. Серез сучасних колекціонерів найбільш популярні такі картини, як “Оголена жінка”, що була продана на аукціоні за 67, 5 мільйонів доларів у 2022 році. На ній теж зображена Марія Вальтер. В Пікассо є й інші портрети коханої музи Марії, які мають зараз високу цінність. Наприклад, “Оголеність, зелене листя та бюст” в 2010 році продали за 106, 5 мільйонів доларів, а роботу митця “Жінка сидить біля вікна” в 2021 році купили за 103,21 мільйона доларів.

Нові статті

Схожі статті

Китайський гороскоп на 14 квітня 2024 року для Бика, Тигра і Мавпи: з чим час розібратися, а що почекає?

Китайський гороскоп на 14 квітня 2024 року для Бика, Тигра і Мавпи. Кожен знак зіткнеться зі своїми унікальними викликами та можливостями. Важливо їх не упустити.

Таємне кохання Дана Балана і Тіни Кароль за лаштунками: що сталося насправді та чи продовжуються стосунки

Незважаючи на те, що Дан Балан і Тіна Кароль ніколи не підтверджували свої стосунки, їхня близькість на публіці змусила багатьох шанувальників повірити, що між ними є роман.

Китайський гороскоп на 14 квітня 2024 року для Собаки, Півня і Свині: нові можливості та повороти долі

Китайський гороскоп для Собаки, Півня та Свині на 14 квітня 2024 року обіцяє, що ви можете досягти своїх цілей, якщо будете наполегливими та оптимістичними. Вірте в себе і йдіть до своїх мрій!

29-річна переможниця шоу “Холостяк-11” Анна Богдан після розставання із Заливако знайшла нового кавалера

Переможниця проекту "Холостяк-11" Анна Богдан не змогла зберегти відносини з Михайлом Заливако. Втім, зараз в красуні, схоже, зʼявився новий залицяльник. "Один Факт" покаже його вам прямо зараз.