Картину Пікассо продали за 139 мільйонів доларів на аукціоні: один факт про те, кого намалював митець

На Нью-Йоркському аукціоні було продано картину французького митця Пабло Пікассо "Жінка з годинником". Вартість товару вражає: 139 мільйонів доларів. Знайомимо вас з історією створення цієї картини

Днями в Нью-Йорку відбувся аукціон “Sothebyʼs”, на якому було продано картину французького митця Пабло Пікассо. Вартість роботи склала 139 мільйонів доларів!
Картина “Жінка з годинником”, про яку йде мова — одна з найцінніших робіт всесвітньо відомого художника. Дорожче неї хіба що інша картина Пікассо під назвою “Алжирські жінки”. Її теж продавали на аукціоні, але це було 8 років тому — у 2015-му. Тоді покупець віддав за мистецтво від Пікассо 179,3 мільйони доларів.

Картина Пабло Пікассо Жінка з годинником була продана на аукціоні майже за 140 млн. доларів
Картина Пабло Пікассо Жінка з годинником була продана на аукціоні майже за 140 млн. доларів

Раніше “Жінка з годинником” належала колекціонерці на ім’я Емілі Фішер Ландау. Вона придбала її в далекому 1968 році і додала до своєї приватної колекції, яка налічувала загалом 120 різноманітних творів мистецтва.
Коли Емілі померла — всі картини з її приватної колекції стали виставляти на продаж на аукціонах. Картина “Жінка з годинником” має дуже цікаву історію створення. Відомо, що на ній зображена коханка та муза художника Пабло Пікассо. Модель із Франції Марія-Тереза Вальтер зображена митцем сидячою в кріслі на темно-блакитному тлі. Дата створення роботи — 1932 рік.

Найдорожча картина Пабло Пікассо Алжирські Жінки
Найдорожча картина Пабло Пікассо Алжирські Жінки

Знайомство Марії-Терези Вальтер з художником Пабло Пікассо відбулося, коли дівчині було лише 17 років. Художнику на той час вже було 45. Пікассо мав офіційну дружину — балерину Ольгу Хохлову з України. Але це не завадило йому завести молоду коханку, яка потім стала його “золотою музою”.

Картини Пабло Пікассо в техніці кубізму
Картини Пабло Пікассо в техніці кубізму

Марія-Тереза Вальтер в подальшому була героїнею багатьох творчих робіт та картин французького митця. Серез сучасних колекціонерів найбільш популярні такі картини, як “Оголена жінка”, що була продана на аукціоні за 67, 5 мільйонів доларів у 2022 році. На ній теж зображена Марія Вальтер. В Пікассо є й інші портрети коханої музи Марії, які мають зараз високу цінність. Наприклад, “Оголеність, зелене листя та бюст” в 2010 році продали за 106, 5 мільйонів доларів, а роботу митця “Жінка сидить біля вікна” в 2021 році купили за 103,21 мільйона доларів.

Нові статті

Схожі статті

По коліна у воді і без пательні в руках: Євген Клопотенко показав, як проводить вільний час поза кухнею

Майстер кулінарних шедеврів Євген Клопотенко показав, як проводить вільний час поза кухнею. В руках у нього — зовсім не пательня. Де відпочив шеф-кухар — дізнайтесь з матеріалу від "Один Факт".

Чи варто поступатися місцем в транспорті і звідки взялась ця традиція: 77-річна жінка не дочекалася милості

Кумедна історія днями трапилась у міському транспорті Вінниці. 77-річна жінка в міському транспорті всілась на коліна молодій дівчині, бо та… не поступилась їй місцем.

Салат наче й звичайний, а от подача доволі цікава: роблю з чипсів квітку хризантеми – гості просто шаленіють

На святковому столі цей салат матиме доволі ефектний вигляд. При цьому готується "Хризантема" дуже просто. Коли опануєте, таким же чином можете прикрашати будь-яку закуску.

Смугастий пухляш із зеленими очима: до Alyona Alyona після “Євробачення” завітав незвичний гість

Реперка Alyona Alyona, яка кілька днів тому посіла 3 місце на "Євробаченні 2024", заспівавши в дуеті з Jerry Heil — вже повернулась до України. І влаштувала теплу зустріч із зеленооким прихильником.