Церковне свято на 18 листопада: яким святим молитися, аби наступної осені був великий врожай? Іменини дня

В суботу, 18 листопада, християни української православної церкви шанують пам'ять святителів Романа і Платона. Це — 322 день року. До новорічних свят лишається 43 дні. Іменини у Платонів та Романів

18-й день листопада в світі святкують день ресторану, а в Україні — день сержанта ЗСУ. За новоюліанським календарем сьогодні — день пам’яті святителів Романа і Платона. На сьогодні існує багато прикмет і декілька заборон. Познайомтесь з ними і візьміть до уваги.

Церковне свято 18 листопада — кому сьогодні моляться віряни?

Святий Платон
Святий Платон

В суботу, 18 листопада, за новим церковним стилем згадують святих Романа і Платона. Платон виховувався в благочестивій родині. Батьки навчили його поважати Бога. А ще він був рідним братом мученика Антіоха.

В юні роки Платон займався тим, що проповідував серед язичників християнство. В народі його вважали дуже людяною і освіченою людиною. Діяльність Платона призвела до того, що його привели до суду за наказом правителя Агріпіна. Під час судової справи Платона примушували зректися своєї християнської віри. Однак переконання святителя щодо своїх вірувань були дуже стійкими, тому правитель вирішив його стратити. Платона обезголовили.

Святий Роман
Святий Роман

Ще один святий на ім’я Роман — теж помер мученицькою смертю. Він працював дияконом в місті Кесарія, а під час гонінь за християнами, що були влаштовані імператором Максимом — Роман загинув мученицькою смертю разом із отроком Варулом.

Головні заборони на 18 листопада

На 18 листопада існує декілька заборон. Сьогодні краще утриматись від:

  • вживання алкоголю та м’ясної їжі;
  • сварок (вважається, що будь-які сварки в цей день обов’язково затягнуться на увесь наступний рік);
  • лінощів та байдикування.

Народні традиції і прикмети дня

Календар прикмет на 18 листопада
Календар прикмет на 18 листопада

У наших предків існувало декілька прикмет, за якими прогнозували погоду на найближчу зиму.

  • погода в цей день зазвичай вказувала на те, якою буде прийдешня зима;
  • завірюха здійнялась за вікном — на Масницю уся земля буде засипана товстим сніговим простирадлом;
  • побачити комаря або муху цього дня — до скорої відлиги;
  • дмухає сильний вітер за вікном — взимку дуже засніжить, постійно будуть хурделиці;
  • місяць осяяний світлим колом — скоро піде великий сніг.

18 листопада предки за традицією звертались у молитві до святих Романа і Платона. В них просили оберігати добробут в родині. Також до святителів зверталися, щоб пережити зиму без проблем, а ще — отримати великий врожай наступної осені.

Зазвичай в цей день вже були завершені всі сільськогосподарські роботи. Але селяни все одно не байдикували, а займались повсякденними справами по господарству. За традицією цього дня робили оберіг з дерева. Вважалося, що він може захистити людину від темних сил.

Іменини і талісман для людей, що народились 18 листопада

Іменини 18 листопада
Іменини 18 листопада

За церковним календарем 18 листопада Іменини святкують Платони, Миколи і Романи.

Каблучки з опалом
Каблучки з опалом

Талісманом для людей, що народились 18 листопада, є дорогоцінний камінь опал. За старослов’янським повір’ям цей камінчик допомагає підтримувати таланти свого володаря. А ще він добре допомагає в лікуванні хвороб серця і судин.

Нові статті

Схожі статті

Айсберг в океані: від узбережжя Антарктиди відколовся величезний крижаний острів — що кажуть вчені?

Айсберг А23а розміром втричі більше за Нью-Йорк відокремився від Антарктиди і зараз вільно пливе Південним океаном. Чи варто капітанам кораблів бути пильними та куди помандрував крижаний острів?

Один факт про рис, який робить його корисним для нервової системи: таємничий компонент популярної крупи

Рис — один з самих цінних продуктів харчування. Ця крупа містить в собі велику кількість вітаміну В, а ще - один інгредієнт, який добре впливає на роботу нервової системи. Дізнайтесь, що це.

“Чорна п’ятниця” у Монобанку: представники фінустанови розповіли, що купували українці у день розпродажу

День великих розпродажів в магазинах України пройшов минулої п'ятниці — 24 листопада. Зараз ажіотаж трохи спав і банки підбили підсумки "Чорної П'ятниці". Свою статистику Мінфіну надав і Monobank.

Завидні модниці Катя Осадча, Лілія Ребрик, Оля Цибульська та інші задають тон: показали, які пальто в тренді

Найбільше про модні тенденції знають зірки, оскільки їм за характером роботи доводиться постійно змінювати наряди. Отже, придивімося уважно, в які пальто вони вбираються, щоб зрозуміти тенденцію.