Допоки поляки урізають фінансування українських біженців, німці збільшують виплати: кому і скільки видадуть

На тлі утоми від війни в Україні та зниження підтримки біженців у Західній Європі Німеччина навпаки вирішила суттєво підвищити допомогу з виплатою різноманітних пільг.

Німеччина додає

Після 24 лютого 2022 року найбільше українців втекли від війни до Польщі. Але значна частина людей опинилася й у Німеччині. Уряд цієї країни надавав всіляку фінансову допомогу постраждалим від бойових дій.

Українці отримували виплати, ідентичні до тих, що виплачуються німцям. З 1 січня 2024 року їх розміри мають збільшитися. Такого рішення дійшла Федеральна рада на основі подання Федерального міністерства соціальних справ.

Тож усі біженці, які отримували Bürgergeld або будь-які інші види соціальної допомоги, стануть отримувати більше. Для самотніх дорослих заплановано збільшення суми виплат на 61 євро, тож з Нового року це буде вже €563.

Загалом стандартна ставка соціальної допомоги зросте на 12%. Отже, сімейним парам виплачуватимуть по €506 на кожного (на 55 євро більше), дорослим людям в установах – €451 (зросте на 49 євро).

Збільшаться розміри виплат і на дітей: на кожного підлітка держава сплачуватиме €471 (+51 євро), на дітей €390 (+42 євро), на малюків до 5 років €357 (+39 євро). Окрім цього, зросте допомога на придбання шкільного приладдя.

Польща віднімає

Натомість у Польщі зовсім інша ситуація. Вже у 2024 році багато українців залишаться без певних видів соціальних допомог. Оскільки масові виїзди людей з України припинилися, то в уряді вирішили скоротити певні види виплат.

Цьогоріч українські біженці з маленькими дітьми мали право на допомогу в 400 злотих за програмою 400 Plus, до тисячі злотих за програмою Rodzinny kapitał opiekuńczy та 500 злотих за програмою “Сім’я 500+”.

Нові статті

Схожі статті

Айсберг в океані: від узбережжя Антарктиди відколовся величезний крижаний острів — що кажуть вчені?

Айсберг А23а розміром втричі більше за Нью-Йорк відокремився від Антарктиди і зараз вільно пливе Південним океаном. Чи варто капітанам кораблів бути пильними та куди помандрував крижаний острів?

Один факт про рис, який робить його корисним для нервової системи: таємничий компонент популярної крупи

Рис — один з самих цінних продуктів харчування. Ця крупа містить в собі велику кількість вітаміну В, а ще - один інгредієнт, який добре впливає на роботу нервової системи. Дізнайтесь, що це.

“Чорна п’ятниця” у Монобанку: представники фінустанови розповіли, що купували українці у день розпродажу

День великих розпродажів в магазинах України пройшов минулої п'ятниці — 24 листопада. Зараз ажіотаж трохи спав і банки підбили підсумки "Чорної П'ятниці". Свою статистику Мінфіну надав і Monobank.

Завидні модниці Катя Осадча, Лілія Ребрик, Оля Цибульська та інші задають тон: показали, які пальто в тренді

Найбільше про модні тенденції знають зірки, оскільки їм за характером роботи доводиться постійно змінювати наряди. Отже, придивімося уважно, в які пальто вони вбираються, щоб зрозуміти тенденцію.