Телефони-розкладачки повертаються: оновлені моделі можна згортати як заманеться, хоч у трубочку звертати

До України це нововведення практично ще не дійшло. Тим часом протягом 2023 року у світі було продано вже 18 мільйонів смартфонів із гнучким екраном. Індустрія шалено розвивається у цьому напрямку.

Уперше про телефон, який можна згинати, людство дізналося у 2019 році. Відтоді виробництво китайських та корейських моделей лише нарощувалося. Серед окреслених планів – зростання продажів у 2027 році до 100 млн апаратів.

Якщо раніше, зігнувши смартфон, його можна було викинути, то тепер з’явилися технології, завдяки яким власник телефону може згортати й розгортати смартфон, збільшуючи чи зменшуючи екран за потреби.

Як виглядає гнучкий смартфон

Назвати новітні моделі телефонів гнучкими у прямому сенсі поки що не можна. Вони більше нагадують розкладачки. Досягнути подібного ефекту вдалося завдяки заміні скляних дисплеїв на пластикові.

Першими показали розкладний смартфон Galaxy Round ще у 2013 році представники Samsung. Хоча на ІТ-виставках можна було побачити втілення подібної технології у життя й раніше від інших виробників. Тоді корпус ще не вмів згинатися, а лише був трішки ввігнутим.

Як виглядає гнучкий смартфон

У 2016 році Lenovo представила гнучкий браслет CPlus і планшет Folio, який можна було за потреби зігнути навпіл. У серію подібні апарати запустили лише за кілька років. Розробникам довелося ще трішки доопрацювати технології, щоб запобігти ламанню дисплеїв й досягти 70-тисячної планки циклів згинання-розгинання.

Перші моделі запустили в продаж у 2018-му. Китайський FlexiPai мав дисплей у 7,8 дюйма і спокійно складався книжечкою. Коштувала нова іграшка $1300. Услід за нею розгойдалися й інші виробники гаджетів.

Напевно, є щасливчики, що мають подібні моделі смартфонів і в Україні. Серед зірок поки що таких не було помічено, а от топполітики й бізнесмени вже напевно не змогли пройти мимо новинки.

Нові статті

Схожі статті

Народні прикмети на Трійцю 2024: не робіть цього 23 червня, щоб віку собі не вкоротити – головні заборони

В 2024 році християни української церкви відзначають свято Трійці 23 червня. "Один факт" розповість, які традиції, забобони і заборони існують в одне з найбільших релігійних свят року.

“Клуб 40 років і незаміжня”: Аніта Луценко, Tayanna, Лідія Таран та інші зірки, які не побралися за піввіку

Деякі зіркові українки із заміжжям не поспішають. Аніта Луценко, Лідія Таран, Tayanna та інші знаменитості довели, що шукати справжнє кохання після 40 — все ще можливо.

“Нас буде шестеро”: Тімур та Інна Мірошниченки розповіли, що запланували невдовзі всиновити ще одну дитину

В родині Тімура та Інни Мірошниченків очікують на поповнення. Невдовзі їх стане шестеро, бо родина вирішила всиновити ще одну дитину. Більше деталей "Один Факт" розповість далі.

Чи можна їсти стару картоплю та цибулю, які проросли: експерти дали цікаву відповідь, котра здивує всіх

Зимові запаси картоплі та цибулі не завжди вдається зʼїсти вчасно. Чи можна вживати в їжу старі овочі, що проросли і що з цього приводу кажуть експерти? Читайте про це далі.