В Індонезії дикі какаду навчились робити з гілок дерев столові прибори: для чого птахи їх використовували?

Пташки з великими дзьобами з Індонезії дивують соцмережі своїми незвичайними здібностями. Папужки Какаду навчились.. самостійно робити столові прилади до сніданку. Для чого вони їм – читайте далі.

Індонезійські папужки-какаду, що мешкають на острові Танімбар, здивували мережу своїми здібностями. Пташки з міцними дзьобами виготовили з гілок дерев щось, схоже на столові прилади. Для свого виробу какаду використали… звичайні тоненькі гілки дерев.

Дослідники з Віденського університету розповіли про розумних папуг: вміють виготовляти столові прилади самостійно
Дослідники з Віденського університету розповіли про розумних папуг: вміють виготовляти столові прилади самостійно

Вчені з Віденського університету ветеринарної медицини довгий час займались дослідженням поведінки папужок-какаду Гоффіна. Оскільки в умовах дикої природи спостерігати за цими пташками вкрай складно, можна сказати, що неможливо – бо вони мешкають у важкодоступних місцях, науковці вирішили спіймати декілька представників цього виду і помістити їх в польовий вольєр.

Доктор Марк О’Хара з університету ветеринарної медицини заявив про те, що під час досліджень папужки какаду продемонстрували високий рівень спритності під час виготовлення і використання столових приладів з дерев’яних гілочок.

Щоб спостерігати за пташками було цікавіше — дослідники надали зграї папуг з гачкоподібними дзьобами тропічні фрукти. Щоб поласувати ними — какаду довелося використати саморобний “столовий прилад” для обробки смаколика. Наприклад, один із папуг використав гілочку дерева задля того, щоб обробити нею морське манго. Загальна кількість осіб в досліджуваній зграї склала 15 пташок, і з них 2 папуги скористались для обробки тропічних фруктів саморобними столовими приладами.

Какаду виготовляли гілки різними методами. Саморобні прилади були завтовшки різного розміру. Наприклад, для розколювання плоду папужкам знадобились товсті гілочки з дерев. Тоненькі ж гілки стали їм у нагоді, коли виникла необхідність проштрикнути шар, який оточував собою насіння. А ось гілочки середньої товщини птахи використовували для того, щоб дістати з фруктів насіння.

Дослідники з Віденського університету також зауважили, що така поведінка папуг какаду не є успадкованою. Птахи набувають таких навичок вже під час життя і вчаться ним самостійно.

Нові статті

Схожі статті

Причиною стала зрада з його сторони: у Мережі спливла інформація, що Потап “гуляв” у шлюбі з Каменських

Виявилось, що Потап не був вже і таким вірним своїй дружині Насті Каменських: з ким насправді перебуває репер у романтичних стосунках? Подробиці.

З макіяжем і манікюром: 86-річна Ада Роговцева зробила трендову стрижку каре з чубчиком та омолодилася

Ада Роговцева з молодих років ретельно слідкувала за зовнішністю. Ще на початку творчої карʼєри артистка обрала свій стиль. Серед усіх модних зачісок вона надає перевагу коротенькому каре.

Величезна територія з видом на Дніпро: як виглядає маєток Наталії Могилевської, який знаходиться під Києвом

Співачка Наталія Могилевська показала свій заміський будинок під Києвом з терасою на березі Дніпра: як виглядає маєток та чи проживає там зірка?

Гороскоп на 19 червня 2024 року для всіх знаків Зодіаку: чітко розплануйте день, щоб уникнути неприємностей

Гороскоп на 19 червня 2024 року для всіх знаків Зодіаку: спробуйте зробити все можливе від себе, щоб день був максимально сприятливим та успішним.