В Індонезії дикі какаду навчились робити з гілок дерев столові прибори: для чого птахи їх використовували?

Пташки з великими дзьобами з Індонезії дивують соцмережі своїми незвичайними здібностями. Папужки Какаду навчились.. самостійно робити столові прилади до сніданку. Для чого вони їм – читайте далі.

Індонезійські папужки-какаду, що мешкають на острові Танімбар, здивували мережу своїми здібностями. Пташки з міцними дзьобами виготовили з гілок дерев щось, схоже на столові прилади. Для свого виробу какаду використали… звичайні тоненькі гілки дерев.

Дослідники з Віденського університету розповіли про розумних папуг: вміють виготовляти столові прилади самостійно
Дослідники з Віденського університету розповіли про розумних папуг: вміють виготовляти столові прилади самостійно

Вчені з Віденського університету ветеринарної медицини довгий час займались дослідженням поведінки папужок-какаду Гоффіна. Оскільки в умовах дикої природи спостерігати за цими пташками вкрай складно, можна сказати, що неможливо – бо вони мешкають у важкодоступних місцях, науковці вирішили спіймати декілька представників цього виду і помістити їх в польовий вольєр.

Доктор Марк О’Хара з університету ветеринарної медицини заявив про те, що під час досліджень папужки какаду продемонстрували високий рівень спритності під час виготовлення і використання столових приладів з дерев’яних гілочок.

Щоб спостерігати за пташками було цікавіше — дослідники надали зграї папуг з гачкоподібними дзьобами тропічні фрукти. Щоб поласувати ними — какаду довелося використати саморобний “столовий прилад” для обробки смаколика. Наприклад, один із папуг використав гілочку дерева задля того, щоб обробити нею морське манго. Загальна кількість осіб в досліджуваній зграї склала 15 пташок, і з них 2 папуги скористались для обробки тропічних фруктів саморобними столовими приладами.

Какаду виготовляли гілки різними методами. Саморобні прилади були завтовшки різного розміру. Наприклад, для розколювання плоду папужкам знадобились товсті гілочки з дерев. Тоненькі ж гілки стали їм у нагоді, коли виникла необхідність проштрикнути шар, який оточував собою насіння. А ось гілочки середньої товщини птахи використовували для того, щоб дістати з фруктів насіння.

Дослідники з Віденського університету також зауважили, що така поведінка папуг какаду не є успадкованою. Птахи набувають таких навичок вже під час життя і вчаться ним самостійно.

Нові статті

Схожі статті

Коли день архангела Михаїла 2024: нова дата, прикмети про погоду, що можна і не можна робити в цей день

З 1 вересня 2023 року православна церква України перейшла на новий стиль. Дати усіх перехідних свят змістилися на 13 днів раніше. Розповідаємо, коли в 2024 році християни святкують Михайлів день.

Були артистами, але здатні на більше: як Пономарьов, Святослав Вакарчук та Олена Вінницька змінили професію

Досліджуємо як українські зірки, включаючи Олександра Пономарьова та Святослава Вакарчука, переосмислили свої кар'єри та знайшли нові життєві шляхи.

Вміє окропити міцним слівцем не гірше за Барбір: Зірка “Х-фактору” розсекретив несподівану правду про Кароль

26-річний співак Микита Ломакін розсекретив несподівану правду про співачку Тіну Кароль, з якою зараз налагодив співробітництво. Виявляється, що ведучій 1+1 Людмилі Барбір є чому в неї повчитись.

Горбунов – сам хотів, а Тараса Тополю не відпустила Alyosha: зірки-чоловіки, які були на пологах у дружин

З кожним днем все більше чоловіків погоджуються на партнерські пологи, серед них і зірки шоу-бізнесу - Остапчук, Монатік, Горбунов та інші, хто був поруч з дружинами момент народження дитини.