Чим пахне космос: цікаві факти від астронавтів про екзотичні аромати безповітряного Всесвіту

Виявляється, що астронавти під час виходу у відкритий космос відчувають якісь запахи. Як це можливо, адже у відкритому Космосі абсолютно немає повітря? Науковці пояснили цей феномен.

Космічний простір — це майже ідеальний вакуум, в якому немає місця жодним запахам. Але астронавти з цим ствердженням чомусь не згодні.

Астронавти розповіли, чим пахне Космос
Астронавти розповіли, чим пахне Космос

Під час перебування на космічній станції вони, звісно, знімали скафандри і відчували легкі аромат Космосу. Запахи чують і співробітники космічної станції, коли відкривають шлюзи.

Один з астронавтів МКС NASA на ім’я Домінік Антонеллі наголошує:

 

Космос точно має запах, який відрізняється від будь-чого іншого

 

Зазвичай аромати Космосу порівнюють із запахом розпеченого металу, малиновим алкоголем чи підгорілим м’ясом. Також Всесвіт пахне відпрацьованим порохом, зварюваним металом або солоденькими тістечками. А ось для астронавта Томаса Джонса космічні аромати більш нагадують озон.

Міранда Нельсон, яка працює диспетчером польотів у відкритому космосі, спробувала пояснити, звідки ж у безповітряному просторі беруться якісь аромати. На її думку, одна з версій — це кисень, що кружляє навколо МКС.

Диспетчер космічних польотів повідомила, звідки в безповітряному просторі беруться запахи
Диспетчер космічних польотів повідомила, звідки в безповітряному просторі беруться запахи

Ультрафіолетові сонячні промені своїм теплом розщеплюють молекули кисню, що містять в собі по 2 атоми – на окремі елементи. Атоми кисню прилипають до скафандрів астронавтів та інших предметів, що знаходяться на космічній станції. Внаслідок цього запускаються хімічні реакції, які і провокують появу стороннього запаху.

Інша теорія, яку назвала Міранда Нельсон, пов’язана із вибухами зірок. Під час цих процесів і з’являється запах, який чують астронавти. Тобто, аромати Космосу пов’язані із зірками, що вмирають посеред Всесвіту.

Внаслідок вибуху зірок створюються поліциклічні сполуки, що мають свій аромат і вуглеводний вміст. Такі речовини містяться в нафті, вугіллі, їжі, інших продуктах.

NASA 15 років тому, в 2008 році, навіть звернулась до біохіміка Стіва Пірса, щоб він створив унікальний парфум з імітацією запаху, що описували астронавти.

Біохімік виконав завдання, а ще за кілька років зміг розробити парфум, що відомий як Eau de Space. Він був запущений в 2020 році і невдовзі став бестселером.

Нові статті

Схожі статті

Народні прикмети на Трійцю 2024: не робіть цього 23 червня, щоб віку собі не вкоротити – головні заборони

В 2024 році християни української церкви відзначають свято Трійці 23 червня. "Один факт" розповість, які традиції, забобони і заборони існують в одне з найбільших релігійних свят року.

“Клуб 40 років і незаміжня”: Аніта Луценко, Tayanna, Лідія Таран та інші зірки, які не побралися за піввіку

Деякі зіркові українки із заміжжям не поспішають. Аніта Луценко, Лідія Таран, Tayanna та інші знаменитості довели, що шукати справжнє кохання після 40 — все ще можливо.

“Нас буде шестеро”: Тімур та Інна Мірошниченки розповіли, що запланували невдовзі всиновити ще одну дитину

В родині Тімура та Інни Мірошниченків очікують на поповнення. Невдовзі їх стане шестеро, бо родина вирішила всиновити ще одну дитину. Більше деталей "Один Факт" розповість далі.

Чи можна їсти стару картоплю та цибулю, які проросли: експерти дали цікаву відповідь, котра здивує всіх

Зимові запаси картоплі та цибулі не завжди вдається зʼїсти вчасно. Чи можна вживати в їжу старі овочі, що проросли і що з цього приводу кажуть експерти? Читайте про це далі.