Австралійські вчені влаштували грибам музичне шоу і вони почали рости швидше: результати дослідження

Вчені австралійського університету оприлюднили результати свого дослідження щодо впливу музики на ріст грибів. Як допоможе це відкриття дослідникам - читайте в матеріалі "Один Факт".

Вчені з Університету Фліндерс (Австралія) провели цікавий експеримент. Вони дали послухати музику… грибам. Що з цього вийшло — читайте в матеріалі від “Один Факт”.

Гриби ростуть швидше під музику: дослідження вчених
Гриби ростуть швидше під музику: дослідження вчених

Головна мета вчених, які проводили це дослідження — перевірити вплив музики на розвиток та ріст грибів. Щоб дослідити вплив звуків на ці рослини, науковці взяли декілька пакетиків із зеленим чаєм та ройбушем, щоб закопати їх в землю, якою наповнили звуконепроникну коробку.

Всього таких коробок було дві. В одній із них дослідники програвали тон частотою 8 кілогерц і гучністю 70 Дб протягом 14 днів і по 8 годин на день. Друга група грибів слухала звук частотою 8 кілогерц, але з іншою гучністю: 90 Дб. Строк та час прослуховування музики залишились такими ж: 8 годин на день і 2 тижні (14 днів) поспіль.

Також в дослідженнях приймала участь і 3 група грибів, яка отримувала лише навколишню стимуляцію звуками, без додаткових штучних приладів, гучність якої була менше 30 Дб.

Австралійські вчені дали послухати музику грибам і ось що із цього вийшло
Австралійські вчені дали послухати музику грибам і ось що із цього вийшло

Результати цього експерименту здивували навіть вчених. Обидва набори чайних пакетиків для компостування під впливом гучних звуків… набрали вагу в середньому з 2.5 до 3.1 грамів. Це сталось через прискорення росту грибків. А ось вага контрольних пакетиків, які піддавалися мінімальному впливу звуків із зовнішньої середи – майже не змінилася.

Зроблене відкриття в подальшому допоможе вченим розробити більш ефективні схеми прискореного компостування та відновлення навколишнього середовища.

Дослідження, яке провели австралійські вчені, сприяє більшому розумінню особливостей розвитку рослин. Його результати кажуть про те, що рослини — такі ж самі живі істоти, як і люди. Їх активному росту сприяють приємні емоції та гарна музика.

Нові статті

Схожі статті

Чим та в які дати в червні 2024 року підживити квасолю: врожай буде рясним навіть на маленькій ділянці

Квасоля — невибагливий овоч, який ви можете легко виростити на домашній присадибній ділянці. Щоб її врожай вийшов рясним і багатим — підживіть квасолю вчасно і правильно.

Один факт, який допоможе вам позбутись їх: що потрібно зробити, щоб мухи зникли з вашого будинку

Впевнені, що цей метод вам допоможе і ви будете радіти: що потрібно зробити, щоб мух та комах більше не було у вашому будинку? Ефективний лайфхак.

Значить, не любили по-справжньому: Сумська, Узелков, та інші зірки, які зраджували своїм другим половинкам

Ольга Сумська, В'ячеслав Узелков, Віктор Павлік та інші зірки розповіли скільки разів були невірними своїм партнерам: що відомо про особисте життя артистів?

Коли Трійця у 2024 році: точна дата, історія, головні традиції Зелених свят, народні прикмети і забобони

Трійця — одне з найбільших церковних свят. В нього ϵ інші назви, свої звичаї, традиції і забобони. "Один Факт" дізнався, коли точна дата Трійці в 2024 році і які ϵ традиції в цього свята.