Австралійські вчені влаштували грибам музичне шоу і вони почали рости швидше: результати дослідження

Вчені австралійського університету оприлюднили результати свого дослідження щодо впливу музики на ріст грибів. Як допоможе це відкриття дослідникам - читайте в матеріалі "Один Факт".

Вчені з Університету Фліндерс (Австралія) провели цікавий експеримент. Вони дали послухати музику… грибам. Що з цього вийшло — читайте в матеріалі від “Один Факт”.

Гриби ростуть швидше під музику: дослідження вчених
Гриби ростуть швидше під музику: дослідження вчених

Головна мета вчених, які проводили це дослідження — перевірити вплив музики на розвиток та ріст грибів. Щоб дослідити вплив звуків на ці рослини, науковці взяли декілька пакетиків із зеленим чаєм та ройбушем, щоб закопати їх в землю, якою наповнили звуконепроникну коробку.

Всього таких коробок було дві. В одній із них дослідники програвали тон частотою 8 кілогерц і гучністю 70 Дб протягом 14 днів і по 8 годин на день. Друга група грибів слухала звук частотою 8 кілогерц, але з іншою гучністю: 90 Дб. Строк та час прослуховування музики залишились такими ж: 8 годин на день і 2 тижні (14 днів) поспіль.

Також в дослідженнях приймала участь і 3 група грибів, яка отримувала лише навколишню стимуляцію звуками, без додаткових штучних приладів, гучність якої була менше 30 Дб.

Австралійські вчені дали послухати музику грибам і ось що із цього вийшло
Австралійські вчені дали послухати музику грибам і ось що із цього вийшло

Результати цього експерименту здивували навіть вчених. Обидва набори чайних пакетиків для компостування під впливом гучних звуків… набрали вагу в середньому з 2.5 до 3.1 грамів. Це сталось через прискорення росту грибків. А ось вага контрольних пакетиків, які піддавалися мінімальному впливу звуків із зовнішньої середи – майже не змінилася.

Зроблене відкриття в подальшому допоможе вченим розробити більш ефективні схеми прискореного компостування та відновлення навколишнього середовища.

Дослідження, яке провели австралійські вчені, сприяє більшому розумінню особливостей розвитку рослин. Його результати кажуть про те, що рослини — такі ж самі живі істоти, як і люди. Їх активному росту сприяють приємні емоції та гарна музика.

Нові статті

Схожі статті

Як правильно засушити мʼяту на зиму? 5 способів, збереження користі та аромату “приправи” до чаю

Сушена мʼята – чудова рослина для приготування запашного чаю, соусів, салатів та маринадів. Якими способами можна її сушити, щоб заготовка зберегла усі свої корисні властивості?

“Ми вам передзвонимо”: Нікітюк придбала миттєву лотерею і показала, що виграла. 2 мільйони майже в кармані

Леся Нікітюк вирішила пошукати щастя в лотереї. Придбала квиток на касі найближчого супермаркету і показала усім процес стирання захисного покриття монеткою. Чи вдалось їй щось виграти?

В житті 3 знаків Зодіаку настане біла смуга до кінця 2024 року. Хто ці щасливчики та що їм подарує Всесвіт?

В житті 3 знаків Зодіаку настане біла смуга до кінця 2024 року. Хто ці щасливчики та що їм подарує Всесвіт?

“Я не хочу бути сином Ірини Білик”: 25-річний син співачки Гліб Оверчук розповів, чим займається зараз

Ірина Білик має двох синів, у яких різниця у віці складає 16 років. Гліб Оверчук є старшим сином та наразі проживає за кордоном, але пішов шляхом зіркової мами: чим займається юний артист?