В Одеській міській лікарні було трансплантовано серце: для міста це перша операція подібного плану

Сьогодні вночі одеські кардіохірурги з міської лікарні №10 укупі з київськими колегами провели унікальну операцію з трансплантації серця. До цього в місті біля моря подібних хірургічних втручань ще не проводилося.

У ніч на 29 березня в Одеській міській лікарні №10 ніхто з персоналу не відпочивав, оскільки довелося проводити серйозне втручання. Відомий столичний кардіохірург Борис Тодуров зробив успішну трансплантацію.

Щоб провести подібне втручання в організм, потрібно мати спеціально обладнану операційну, в якій, зокрема, встановлений апарат зі штучного кровообігу. Реципієнт має бути підготовлений належним чином. А найголовніше, присутня досвідчена команда кардіохірургів, які працюють в одній зв’язці, мов годинник.

Борису Тодурову, який представляє Інститут серця МОЗ України, разом із колегами вдалося зробити диво. Працювати довелося у щільних часових рамках, адже на все про все має піти не більше 4 годин. В іншому разі досягти вдалого результату не вдасться.

Першу операцію з пересадки серця в Одесі провів Борис Тодуров

На щастя, цього дня, вірніше, ночі зорі зійшлися, і все минулося без ускладнень – успішно. Серце від донора пересадили 43-річному пацієнту, що перебував у черзі на пересадку. Щасливий хворий та одеський медперсонал щиро подякували рятівникові, 58-річному професору Тодурову за те, що Борис Михайлович оперативно відреагував на запит.

Ця лікарня є кластерним закладом, який надає допомогу хворим, що потребують трансплантації різних органів. Медзаклад під’єднано до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації, тож проводяться сумісні операції за участі мультидисциплінарних команд. Так що не виключено, що найближчим часом, попри постійні сигнали повітряної тривоги й відключення світла, одесити продовжать рятувати найцінніше, що є у світі, – людські життя.

Нові статті

Схожі статті

З макіяжем і манікюром: 86-річна Ада Роговцева не поступається красою 89-річній француженці Бріжит Бардо

Чарівна Ада Роговцева — українська акторка театру та кіно, яка в свої 86 років залишається справжньою жінкою. В красі та стилі вона цілком може перемогти француженку Бріжит Бардо.

Що робити, якщо сусідська яблуня розрослася на ваш город: чи можна прибрати чужі гілки за законом

Люди, які мешкають у власному будинку — інколи стикалися із тим, що гілки сусідніх дерев розростаються на їхню ділянку. "Один Факт" розповість, чи можна їх обрізати самостійно, без дозволу сусідів.

Не холостяк, як думають всі: 50-річний Олег Винник показав єдину жінку, в яку закохався ще студентом

Олег Винник — співак, що підкорив серця багатьох українок. Довгий час цього красеня з блакитними очима вважали холостяком. Та насправді своє перше і єдине кохання він зустрів ще в студентські роки.

Робота – це робота: Наталія Сумська розповіла, як робота в театрі зі своїм сином вплинула на їхні відносини

Акторка Наталія Сумська розповіла, які відносини має зі своїм сином В'ячеславом Хостікоєвим, адже їх об'єднує одна робота в театрі: чи спілкуються між собою?