Як заключити декларацію з сімейним лікарем: покрокова інструкція для тих, хто це ще не зробив

З 2018 року ситуація в медицині кардинально змінилася, і хворі почали самі обирати собі лікаря первинної ланки, а не бути приписаними до дільничного, як раніше. Щоб отримати своєчасну кваліфіковану допомогу, людина має підписати декларацію з уподобаним медиком. Розберімося, як це зробити правильно.

Міністерство охорони здоров’я роз’яснило тим, хто ще не має договору з сімейним лікарем, як чинити.

Діяти слід за наступним алгоритмом:

Звернутися до медзакладу, де працює терапевт, прихопивши паспорт з податковим номером, для дитини – свідоцтво про народження. При собі слід обов’язково мати телефон.

Щоб підписати декларацію, слід звернутися до лікарні

У лікарні дані пацієнта укупі з контактним номером телефону внесуть до системи “Електронне здоров’я”. Для підтвердження згоди на підпис декларації пацієнту прийде на мобілку СМС-код. Люди, що не мають телефону, теж отримують можливість підписати договір на медичне обслуговування. У цьому разі буде сфотографовано документи хворого і долучено до декларації в електронному вигляді.

Коли всі дані внесені в електронний формуляр, його видруковують на папері, щоб людина переконалася у правильності заповнення паспортних даних. Якщо виявляться похибки, їх виправлять і видруковують документ ще раз у двох екземплярах, подаючи на підпис пацієнту.

Так виглядає бланк декларації

Один папірець залишиться в лікарні, інший видається на руки відвідувачу. Потім на декларацію накладається цифровий підпис, і вона потрапляє в систему “Електронне здоров’я”.

Тепер від держави цьому медичному закладу буде надходити фінансування на лікування конкретної людини. У разі виникнення негараздів зі здоров’ям, людина звертається до “свого” лікаря.

У разі якщо рівень медичного обслуговування пацієнта не задовольнить, він може переукласти декларацію з медиком з іншої лікарні чи з цього ж закладу. Укладання нової декларації автоматично припиняє дію попередньо підписаної.

Нові статті

Схожі статті

Графік відключення світла на 19 червня: де і коли будуть вимикати світло — що кажуть в Укренерго та ДТЕК

Компанія "Укренерго" і ДТЕК надали актуальні графіки погодинних відключень світла для промислових та побутових споживачів на 19 червня 2024 року. Дізнайтесь, коли та де вимикатимуть світло?

Цей етап вже пройдено та безуспішно: Тіна Кароль вперше розповіла, чому більше не хоче виходити заміж

Тіна Кароль не афішує своє особисте життя, однак їй доволі часто приписують романи з іншими медійними людьми: чи збирається співачка одружуватись вдруге?

Не холостячка, як думають всі: Анастасія Приходько показала, як виглядає її чоловік, якому народила 2 дітей

Анастасія Приходько вирішила поділитись моментами особистого життя та показалась разом із чоловіком Олександром: що відомо про чоловіка співачки?

Вся правда вийшла назовні: Віктор Павлік розповів, чому насправді пішов від екс-дружини – знайшов нову

Віктор Павлік був одружений не один раз та навіть не два, але що ставало причиною розлучення? Невже в останньому шлюбі Катерина Репяхова стала тою самою, заради якої він пішов від дружини.