З квітня ліки в аптеці можна купити за е-рецептом: роз’яснюємо, як його отримати і застосовувати

Певні ліки можна вільно придбати в аптеці. Але 60% медикаментів потребують наявності рецепта від лікаря. З квітня придбати будь-який рецептурний препарат можна буде не лише за рецептом, надрукованим на папері, але й виданим в електронному вигляді.

Е-рецепт знадобиться для купівлі препаратів із певного переліку, що заборонені для вільного продажу. Тож йти в аптеку за антибіотиками, протисудинними, антидепресантами, протизаплідними й іншими гормональними та рештою певних засобів без рецепта не має сенсу.

Таким чином МОЗ намагається боротися з безконтрольним застосуванням ліків, які можуть спричинити шкоду організму, якщо їх приймання не відстежуватиметься лікарем, чи навіть призвести до виникнення залежності.

Е-рецепт можна отримати у свого сімейного лікаря

Зазвичай в інструкції до медпрепарату вказано умови відпуску. Якщо її немає під рукою, на порталі Держреєстру лікарських засобів України в пошуковий рядок введіть назву і дізнайтеся, чи є ці ліки у вільному продажу, чи мають позначку “За рецептом”.

Переваги Е-рецепта

Людям із хронічними захворюваннями, що потребують постійного приймання певних ліків, не треба буде кожного разу, як слоїк із пігулками закінчився, йти на прийом до лікаря. Тепер з’явилася можливість отримати повторний рецепт дистанційно.

Перелік медикаментів, що відпускаються без рецепта, не змінився

Якщо в системі лікарем буде зазначено діагноз й існуватиме перше призначення, надалі купити пігулки чи мікстуру можна буде, маючи вже готовий рецепт у смартфоні.

Тож, починаючи з квітня 2023 року, хворі можуть звернутися до свого сімейного лікаря, отримати рецепт в електронному вигляді й безперешкодно купувати необхідні ліки в аптеці.

Згодом планується перевести всі лікарські призначення на е-рецепти. Поки що будуть існувати дві паралельні форми – паперовий й електронний. При цьому МОЗ не планує розширювати перелік препаратів, що підлягають відпуску за рецептом, просто вводить додатковий інструмент, який має полегшити життя лікарям і пацієнтам.

Нові статті

Схожі статті

Графік відключення світла на 19 червня: де і коли будуть вимикати світло — що кажуть в Укренерго та ДТЕК

Компанія "Укренерго" і ДТЕК надали актуальні графіки погодинних відключень світла для промислових та побутових споживачів на 19 червня 2024 року. Дізнайтесь, коли та де вимикатимуть світло?

Цей етап вже пройдено та безуспішно: Тіна Кароль вперше розповіла, чому більше не хоче виходити заміж

Тіна Кароль не афішує своє особисте життя, однак їй доволі часто приписують романи з іншими медійними людьми: чи збирається співачка одружуватись вдруге?

Не холостячка, як думають всі: Анастасія Приходько показала, як виглядає її чоловік, якому народила 2 дітей

Анастасія Приходько вирішила поділитись моментами особистого життя та показалась разом із чоловіком Олександром: що відомо про чоловіка співачки?

Вся правда вийшла назовні: Віктор Павлік розповів, чому насправді пішов від екс-дружини – знайшов нову

Віктор Павлік був одружений не один раз та навіть не два, але що ставало причиною розлучення? Невже в останньому шлюбі Катерина Репяхова стала тою самою, заради якої він пішов від дружини.