Е-рецепт знадобиться для купівлі препаратів із певного переліку, що заборонені для вільного продажу. Тож йти в аптеку за антибіотиками, протисудинними, антидепресантами, протизаплідними й іншими гормональними та рештою певних засобів без рецепта не має сенсу.
Таким чином МОЗ намагається боротися з безконтрольним застосуванням ліків, які можуть спричинити шкоду організму, якщо їх приймання не відстежуватиметься лікарем, чи навіть призвести до виникнення залежності.
Зазвичай в інструкції до медпрепарату вказано умови відпуску. Якщо її немає під рукою, на порталі Держреєстру лікарських засобів України в пошуковий рядок введіть назву і дізнайтеся, чи є ці ліки у вільному продажу, чи мають позначку “За рецептом”.
Переваги Е-рецепта
Людям із хронічними захворюваннями, що потребують постійного приймання певних ліків, не треба буде кожного разу, як слоїк із пігулками закінчився, йти на прийом до лікаря. Тепер з’явилася можливість отримати повторний рецепт дистанційно.
Якщо в системі лікарем буде зазначено діагноз й існуватиме перше призначення, надалі купити пігулки чи мікстуру можна буде, маючи вже готовий рецепт у смартфоні.
Тож, починаючи з квітня 2023 року, хворі можуть звернутися до свого сімейного лікаря, отримати рецепт в електронному вигляді й безперешкодно купувати необхідні ліки в аптеці.
Згодом планується перевести всі лікарські призначення на е-рецепти. Поки що будуть існувати дві паралельні форми – паперовий й електронний. При цьому МОЗ не планує розширювати перелік препаратів, що підлягають відпуску за рецептом, просто вводить додатковий інструмент, який має полегшити життя лікарям і пацієнтам.