Заокеанські лікарі провели 35 операцій українським воїнам: пересадку лицьового нерву провели вперше в Україні

В Івано-Франківську медикам вдалося провести унікальну операцію – пересадити лицьовий нерв одному з бійців. Подібна трансплантація відбулася вперше в Україні.

Операція проводилася завдяки спільним зусиллям українських хірургів і представників міжнародної місії Face the future. Похвалилася подібним досягненням Світлана Онищук, яка обіймає крісло голови Івано-Франківської ОВА.

Унікальну пересадку лицьового нерва зробили вперше в Україні

Світлана Василівна також показала уповноваженому Президента з питань реабілітації учасників бойових дій Центр реабілітації, що діє при обласній клінічній лікарні. Тут уже встигли повернути собі фізичні сили після поранень зо три сотні наших захисників.

Це не перша робота заокеанських хірургів на теренах Прикарпаття. Вони вже вдруге навідалися в Україну, аби надати посильну допомогу людям, що постраждали від війни. Місія “Обличчям до майбутнього” укупі з ГО Razom for Ukraine перебували на Франківщині майже тиждень. Завдяки американським й канадським хірургам спільно з нашими колегами вдалося провести 35 складних операцій постраждалим українцям. Сім із них отримали бельгійські імпланти специфічного призначення, кожен із яких вартує 5-10 тис. доларів. Працювали в операційній восьмеро хірургів, яким асистували чотири медсестри.

Світлана Онищук похвалилася унікальною операцією

Президент місії Пітер Адамс зауважив, що його підопічні вже провели пів сотні місій по різних країнах світу. Операції хірурги проводили, зокрема, в Афганістані, Іраку, Ірані. Але ніде не стикалися з настільки важкими травмами, як в Україні.

Пластичних втручань зазнали не лише військові, але й цивільні, що постраждали від вибухів. Пластичні хірурги прослідкували, щоб вживлені імпланти прижилися. Для багатьох із жертв російської агресії це були не перші втручання. Українські медики могли спостерігати за ходом операцій у прямій трансляції, а всі питання ставили в рамках проведеного симпозіуму.

Нові статті

Схожі статті

Графік відключення світла на 19 червня: де і коли будуть вимикати світло — що кажуть в Укренерго та ДТЕК

Компанія "Укренерго" і ДТЕК надали актуальні графіки погодинних відключень світла для промислових та побутових споживачів на 19 червня 2024 року. Дізнайтесь, коли та де вимикатимуть світло?

Цей етап вже пройдено та безуспішно: Тіна Кароль вперше розповіла, чому більше не хоче виходити заміж

Тіна Кароль не афішує своє особисте життя, однак їй доволі часто приписують романи з іншими медійними людьми: чи збирається співачка одружуватись вдруге?

Не холостячка, як думають всі: Анастасія Приходько показала, як виглядає її чоловік, якому народила 2 дітей

Анастасія Приходько вирішила поділитись моментами особистого життя та показалась разом із чоловіком Олександром: що відомо про чоловіка співачки?

Вся правда вийшла назовні: Віктор Павлік розповів, чому насправді пішов від екс-дружини – знайшов нову

Віктор Павлік був одружений не один раз та навіть не два, але що ставало причиною розлучення? Невже в останньому шлюбі Катерина Репяхова стала тою самою, заради якої він пішов від дружини.