Якщо поскаржитися сімейному лікарю, що долоні часто пітніють, він найперше відправить хворого на консультацію до ендокринолога. Хоча подібна неприємність може спіткати й з низки інших причин:
- фізіологічні особливості;
- проблеми з метаболізмом;
- ожиріння;
- наслідок автономної роботи нервової системи;
- інфекційне захворювання;
- генетична спадковість.
Якщо раніше подібної оказії не траплялося, а тепер руки доводиться весь час промокати сухим рушником, поміркуйте: можливо, ви останнім часом почали приймати якісь нові ліки. Деякі засоби, наприклад, від цукрового діабету чи депресії, можуть викликати таку побічну реакцію.
Спробуйте звернутися до дерматолога. Можливо, саме цей спеціаліст допоможе позбутися гіпергідрозу. Це потрібно робити у випадку, якщо терапевт і невропатолог вам не змогли зарадити: призначили терапевтичне лікування, а воно не допомогло позбутися проблеми.
Що можна зробити самостійно
Без лікарських настанов слід почати боротьбу з зайвою вагою. А ще звернути увагу на гігієну. Руки слід мити водою з додаванням нашатирного спирту: 1 ч.лож. засобу брати на 1 л води.
Час від часу руки можна протирати настоєм міцного чаю чи дубової кори. Також помічними стануть листя шавлії, берези чи шавлія.
Чверть чайної ложки лимонного соку змішайте з 0,5 склянки води – теж добре допомагає. Сік лимону можете замінити оцтом, ефект буде не гіршим. Можна не лише протирати руки подібним засобом, але й робити ванночки для рук, тримаючи кінцівки в оцтовій воді 5 хвилин поспіль.