Якщо захворіє котик чи песик, знадобиться рецепт від ветеринара: чи можна його отоварити в людській аптеці

З квітня введено в дію е-рецепт, що дозволяє придбати ліки за рекомендацією лікаря, розміщеною у смартфоні, а не на папері. Власники тварин напружилися, цікавлячись, чи зможуть тепер придбати необхідні препарати для своїх годованців. МОЗ дало такі роз'яснення з цього приводу.

У Міністерстві охорони здоров’я запевнили, що введення електронного рецепта жодним чином не вплинуло на перелік раніше заборонених у вільному продажі ліків. Обмеження на безрецептурні не вводилися, тож придбати їх, як і завше, можна без жодних обмежень.

Не встигли люди розібратися з ліками, які можна відтепер придбати в аптеці вільно, а на які потрібен цифровий рецепт, як постало інше нагальне питання – чи видадуть в аптеці для людей препарат, виписаний ветеринарним лікарем для лікування домашнього чотирилапика.

МОЗ роз’яснило, як отримати ліки за рецептом, який видав ветеринар

Ветеринарні аптеки змушені виконувати настанови, як і ті, що продають ліки для людей. Те, що раніше було у вільному продажу, те й залишилося. Тож домашній улюбленець за потреби без допомоги не залишиться.

Є певні медикаменти, на які лікар-ветеринар має виписати рецепт. Деякі ліки для котів і собак можна, як і завше, придбати у звичайній аптеці. Причому неважливо, є в наявності рецепт чи немає.

Під забороною вільного продажу опинилися:

  • наркотичні;
  • психотропні;
  • отруйні;
  • сильнодійні лікарські засоби.

Такі небезпечні ліки відпускаються виключно за рецептом від ветеринара. А придбати їх можна як у зооаптеці, так і у звичайній. Подібний рецепт є дійсним у будь-якому закладі. Рецепт для ветеринарних препаратів має бути оформлений за встановленими Держкомітетом ветеринарної медицини нормами.

Далеко не всі препарати можна отримати без рецепта ветлікаря

Тож займатися самолікуванням домашніх тварин вийде до певної міри. До лікування серйозних хвороб, що потребують сильнодійних ліків, доведеться залучати ветеринара. А отоварювати виписаний рецепт можна у будь-якій аптеці – для людей чи для тварин.

Деякі препарати дозволили продавати в зоні бойових дій та на прифронтових територіях без рецепта, але це не стосується особливо небезпечних – наркотичних, психотропних, прекурсорів, таких, що можуть викликати серйозне отруєння.

Згодом планується відмовитися від лікарських призначень на папірцях повністю, віддавши перевагу е-рецептам. Але це буде, коли скасовують воєнний стан.

Нові статті

Схожі статті

Суддя “Х-Фактору” в нього не повірив, дарма: як Діма Монатік піднявся на вершину слави і прославив Україну

Дмитро Монатік сьогодні є одним із найпопулярніших артистів України. Його творчість підкорює серця українців, а пісні можна знайти в плейлистах майже кожного. Але як почав свій шлях молодий чоловік?

Не холостяк, як думають всі: 43-річний Сергій Притула показав, як виглядає його дружина, з якою двоє дітей

Шоумен Сергій Притула подобається багатьом жінкам, але його серце вже понад 9 років належить лише одній: як виглядає друга дружина чоловіка, з якою у них двоє донечок?

Перший Ані Лорак розстався з третьою: Анастасія Фоксі приголомшила причинами розлучення з Налчаджиоглу

Екс-чоловік Ані Лорак Мурат Налчаджиоглу та його третя дівчина Настя Фоксі – більше не разом. Що сталось у парі і чому чергова кохана вирішила піти геть від турецького бізнесмена?

“Друзі, вітайте!”: 48-річна Наталія Могилевська зізналась, яку максимальну вагу їй вдалось скинути за день

Наталія Могилевська вирішила влаштувати марафон до свого 49-річчя та має на меті схуднути на кілька кілограмів - яку вагу співачці вже вдалося скинути?