Якщо захворіє котик чи песик, знадобиться рецепт від ветеринара: чи можна його отоварити в людській аптеці

З квітня введено в дію е-рецепт, що дозволяє придбати ліки за рекомендацією лікаря, розміщеною у смартфоні, а не на папері. Власники тварин напружилися, цікавлячись, чи зможуть тепер придбати необхідні препарати для своїх годованців. МОЗ дало такі роз'яснення з цього приводу.

У Міністерстві охорони здоров’я запевнили, що введення електронного рецепта жодним чином не вплинуло на перелік раніше заборонених у вільному продажі ліків. Обмеження на безрецептурні не вводилися, тож придбати їх, як і завше, можна без жодних обмежень.

Не встигли люди розібратися з ліками, які можна відтепер придбати в аптеці вільно, а на які потрібен цифровий рецепт, як постало інше нагальне питання – чи видадуть в аптеці для людей препарат, виписаний ветеринарним лікарем для лікування домашнього чотирилапика.

МОЗ роз’яснило, як отримати ліки за рецептом, який видав ветеринар

Ветеринарні аптеки змушені виконувати настанови, як і ті, що продають ліки для людей. Те, що раніше було у вільному продажу, те й залишилося. Тож домашній улюбленець за потреби без допомоги не залишиться.

Є певні медикаменти, на які лікар-ветеринар має виписати рецепт. Деякі ліки для котів і собак можна, як і завше, придбати у звичайній аптеці. Причому неважливо, є в наявності рецепт чи немає.

Під забороною вільного продажу опинилися:

  • наркотичні;
  • психотропні;
  • отруйні;
  • сильнодійні лікарські засоби.

Такі небезпечні ліки відпускаються виключно за рецептом від ветеринара. А придбати їх можна як у зооаптеці, так і у звичайній. Подібний рецепт є дійсним у будь-якому закладі. Рецепт для ветеринарних препаратів має бути оформлений за встановленими Держкомітетом ветеринарної медицини нормами.

Далеко не всі препарати можна отримати без рецепта ветлікаря

Тож займатися самолікуванням домашніх тварин вийде до певної міри. До лікування серйозних хвороб, що потребують сильнодійних ліків, доведеться залучати ветеринара. А отоварювати виписаний рецепт можна у будь-якій аптеці – для людей чи для тварин.

Деякі препарати дозволили продавати в зоні бойових дій та на прифронтових територіях без рецепта, але це не стосується особливо небезпечних – наркотичних, психотропних, прекурсорів, таких, що можуть викликати серйозне отруєння.

Згодом планується відмовитися від лікарських призначень на папірцях повністю, віддавши перевагу е-рецептам. Але це буде, коли скасовують воєнний стан.

Нові статті

Схожі статті

Богдан Бенюк підкорив європейське кіно: українського актора нагородили за “Кращу чоловічу роль”

Богдан Бенюк зіграв захоплюючу роль у повнометражному фільмі "Мій карпатський дідусь", за яку й отримав по заслугах, а саме він отримав нагороду.

Донька 87-річної Ади Роговцевої подякувала Богу за маму-акторку з легендарним талантом: “Мені пощастило”

Ада Роговцева є матір'ю двох дітей, однак її син пішов з життя ще у далекому 2012 році, тож нині її радує дочка Катерина, яка шалено захоплюється професіоналізмом мами.

“У нас буде…”: 38-річний MONATIK розповів, що з тижня на тиждень стане батьком втретє – хлопчик чи дівчинка?

Діма Монатік очікує на третю дитину разом із дружиною Іриною, але стать подружжя поки що не розголошує, хоча вже знають хто у них буде - як відреагували на поповнення в сім'ї їхні сини?

“Це було моє рішення”: чому Анна Сагайдачна занесла свого чоловіка в “чорний список” – давно не разом

Анна Сагайдачна нещодавно повідомила про другу вагітність, але про свого обранця акторка нічого не розповідає, хоча має за плечима два шлюби - чому артистка розлучилась із другим чоловіком?