У Міністерстві охорони здоров’я запевнили, що введення електронного рецепта жодним чином не вплинуло на перелік раніше заборонених у вільному продажі ліків. Обмеження на безрецептурні не вводилися, тож придбати їх, як і завше, можна без жодних обмежень.
Не встигли люди розібратися з ліками, які можна відтепер придбати в аптеці вільно, а на які потрібен цифровий рецепт, як постало інше нагальне питання – чи видадуть в аптеці для людей препарат, виписаний ветеринарним лікарем для лікування домашнього чотирилапика.
Ветеринарні аптеки змушені виконувати настанови, як і ті, що продають ліки для людей. Те, що раніше було у вільному продажу, те й залишилося. Тож домашній улюбленець за потреби без допомоги не залишиться.
Є певні медикаменти, на які лікар-ветеринар має виписати рецепт. Деякі ліки для котів і собак можна, як і завше, придбати у звичайній аптеці. Причому неважливо, є в наявності рецепт чи немає.
Під забороною вільного продажу опинилися:
- наркотичні;
- психотропні;
- отруйні;
- сильнодійні лікарські засоби.
Такі небезпечні ліки відпускаються виключно за рецептом від ветеринара. А придбати їх можна як у зооаптеці, так і у звичайній. Подібний рецепт є дійсним у будь-якому закладі. Рецепт для ветеринарних препаратів має бути оформлений за встановленими Держкомітетом ветеринарної медицини нормами.
Тож займатися самолікуванням домашніх тварин вийде до певної міри. До лікування серйозних хвороб, що потребують сильнодійних ліків, доведеться залучати ветеринара. А отоварювати виписаний рецепт можна у будь-якій аптеці – для людей чи для тварин.
Деякі препарати дозволили продавати в зоні бойових дій та на прифронтових територіях без рецепта, але це не стосується особливо небезпечних – наркотичних, психотропних, прекурсорів, таких, що можуть викликати серйозне отруєння.
Згодом планується відмовитися від лікарських призначень на папірцях повністю, віддавши перевагу е-рецептам. Але це буде, коли скасовують воєнний стан.