Укуси кліщів загрожують тим, хто відвідує зелені зони. Тож збираючись на прогулянку, слід убезпечити себе від зустрічі з цими шкідниками, що переносять смертельно небезпечні хвороби.
Не всі кліщі, що знаходяться у парку, є носіями збудників хвороби Лайма. Але якщо потрапите на укус саме такої комахи, доведеться довго лікуватися, й не факт, що одужаєте повністю. Не менш небезпечним є й кліщовий енцефаліт. З кожним роком кількість укусів і захворювань зростає. Зі скаргами на укус кліща за рік звертається до 20 тисяч людей.
Небезпека чатує на відпочивальників у траві або на кущах. Кровопивця чіпляється за одяг людини й пересувається по ньому, вишукуючи щілину, де можна дістатися голого тіла. Потім присмоктується.
Якщо будете вбиратися у закритий одяг, який щільно прилягає до тіла, і високе взуття, шанси, що шкідник укусить різко знижуються. Краще підстрахуватися перед прогулянкою і збризнутися репелентом. Його запах відлякує комах. Під час прогулянки уважно роздивляйтеся себе, чи не причепився кровопивця до одягу.
А по поверненні додому ще раз уважно передивіться одяг – чи не принесли часом додому небезпеку. Власне тіло теж огляньте, можливо, комаха ще не встигла забуритися під шкіру. Чим швидше позбудетеся кліща, тим менше шансів підхопити страшну інфекцію. Викрутивши його з ранки протягом першої доби, є шанс уникнути зараження на бореліоз. А якщо сидітиме на тілі 2-3 доби, гарантовано захворієте.
У ветеринарних аптеках продаються спеціальні пристрої для вилучення кліщів. Бажано завжди мати під рукою якийсь із них, щоб якомога швидше позбутися “квартиранта”. Робіть це дуже акуратно, щоб не обірвати голівку, в якій і знаходиться отрута. Після цього ранку обробіть антисептиком.