Лікарі певні, можна відучити себе від постійного запихання нігтів до рота. Зазвичай люди роблять це несвідомо через генетику або страждаючи від психічних розладів. На оніхофагію зазвичай страждають не лише батьки, але і їхні діти.
Та якщо погана звичка не передалася в спадок, з психікою усе гаразд, а ви продовжуєте вгризатися в нігті, значить, вам просто нецікаво, сумно або тривожно. Спробуйте визначити причину кусання рук, і тоді буде легше залучити заходи щодо усунення.
Що робити, аби позбутися звички гризти нігті
Найперше попросіть близьких людей робити вам зауваження, коли несвідомо потягнете палець до рота. Самотужки можна спробувати замінити одну звичку іншою. Спробуйте відвабливий фактор, що замінить усталену звичку. Візьміть до рук чотки, грайтеся еспандером чи іграшкою антистрес. Коли руки будуть зайняті, ви точно не зможете займатися неподобством з гризінням.
Можна додатково зайняти рот. Задля цього застосовують смоктальні цукерки чи жуйку.
Нанесіть на нігтьові пластинки гіркий лак. Його неприємний смак змусить швидко витягнути палець із роту. Таким чином сформуєте поступово почуття огиди до поганої звички.
Жіночій половині людства можна порадити наклеїти штучні нігті. Таку красу не захочеться псувати гризінням. Чоловікам і хлопчикам бажано стригти нігті якомога коротше.
Вдома можна вдатися до кардинальних заходів – обклеїти кінчики нігтів скотчем чи пластиром.
Оберіть один палець, на який накладається табу – ви його ніколи не гризете. Коли звикнете, додайте ще один, потім другий, третій. Так поступово дійдете до всієї п’ятірні.