Гематоген не можна розглядати як джерело заліза: нині це звичайний солодкий батончик зі згущеного молока

Щойно отримуємо рекомендацію від лікаря підвищити рівень заліза в організмі, як згадуємо про гематоген. Адже цей препарат має бути зроблений на основі бичачої крові й приносити чималу користь для організму. Та чи так це насправді?

Ще наприкінці XIX століття швейцарці почали випускати мікстуру, в складі якої містилися бичача кров і яєчні жовтки. Вона отримала назву гематоген і призначалася для людей з анемією і залізодефіцитом.

Та часи змінюються. І сьогодні упаковка, на якій великими буквами вказується звична назва “Гематоген”, не має нічого спільного з колишнім цілющим засобом. Не треба бути спеціалістом, щоб уважно прочитати склад аптечного продукту з етикетки.

Гематоген не є лікарським засобом

І що ми бачимо? Згущене молоко, ванілін, цукор, жир, лактоза, альбумін тощо. Жодного натяку на щось корисне! Це ніякий не лікарський засіб, а звичайнісінький батончик із надміру великим вмістом цукру: 35,7 г на 50 г ваги.

Не можна сказати, що сучасний гематоген зовсім не містить заліза. На думку спеціалістів, у 100 г продукту присутні близько 5 мг хімічного елементу. От тільки для поповнення запасів сріблясто-білого металу в організмі цього обмаль.

Навіть дитині, щоб отримати добову норму заліза, знадобиться з’їсти за день аж 4 плитки гематогену. А це, на хвилинку, 754 ккал! Хіба може бути корисним вживання 200 г солодощів?! Не треба бути ескулапом, щоб втямити – від такого курсу лікування буде більше шкоди, аніж користі.

У 50-грамовому батончику 35,7 г цукруТак, виробники запевняють, що баланс батончика за білками, жирами, вуглеводами і мінералами максимально наближений до складу людської крові. Мовляв, гематоген здатен підвищувати рівень гемоглобіну в крові та регулювати окисно-відновлювальний рівень в організмі.

От тільки не радимо сприймати ці коричневі плитки як лікувальний засіб. Це просто солодкі батончики на кшталт снікерсів чи марсів, і більше нічого. Ними можна поласувати зрідка, але вживати при залізодефіциті регулярно недоцільно.

Нові статті

Схожі статті

Богдан Бенюк підкорив європейське кіно: українського актора нагородили за “Кращу чоловічу роль”

Богдан Бенюк зіграв захоплюючу роль у повнометражному фільмі "Мій карпатський дідусь", за яку й отримав по заслугах, а саме він отримав нагороду.

Донька 87-річної Ади Роговцевої подякувала Богу за маму-акторку з легендарним талантом: “Мені пощастило”

Ада Роговцева є матір'ю двох дітей, однак її син пішов з життя ще у далекому 2012 році, тож нині її радує дочка Катерина, яка шалено захоплюється професіоналізмом мами.

“У нас буде…”: 38-річний MONATIK розповів, що з тижня на тиждень стане батьком втретє – хлопчик чи дівчинка?

Діма Монатік очікує на третю дитину разом із дружиною Іриною, але стать подружжя поки що не розголошує, хоча вже знають хто у них буде - як відреагували на поповнення в сім'ї їхні сини?

“Це було моє рішення”: чому Анна Сагайдачна занесла свого чоловіка в “чорний список” – давно не разом

Анна Сагайдачна нещодавно повідомила про другу вагітність, але про свого обранця акторка нічого не розповідає, хоча має за плечима два шлюби - чому артистка розлучилась із другим чоловіком?