Ви точно міряли свій тиск неправильно: розповідаємо, яка головна помилка

Гіпертоніки та й інші люди частенько вдаються до процедури вимірювання тиску в домашніх умовах. Здавалося б, простенька процедура, якщо є спеціальний апарат. Та з'ясувалося, що багато хто не знає, як правильно це робити, тому й припускається певних помилок.

Зазвичай людина, відчувши тяжкість у потилиці, береться до вимірювання тиску. От тільки не знає, що робити це треба не на одній руці, а обов’язково на двох. А отримавши два результати, обрати той, що з вищими показниками.

Вимірюйте тиск на обох руках

Лікарі застерігають: вимірювання тиску, надіваючи манжету на одну руку, може призвести до неправильної постановки діагнозу. Адже у 12% пацієнтів показники можуть бути на правиці нормальними, а на лівиці – підвищеними чи навпаки.

Треба порівнювати показники тиску на обох руках

Зазвичай показники на руках різняться в межах 6,6 мм рт. ст. Тож можна не втрапити до категорії гіпертоніків через “неправильну” руку вимірювання.

Слідкуйте за обома показниками

Багато хто переконаний, що відстежувати треба виключно перший показник ртутного стовпчика. Насправді це не так. Верхнє систолічне число є показником сили, з якою серце качає кров, а нижнє діастолічне фіксує тиск у момент перепочинку серця.

Обидва показники важливі. Якщо хоч один із них перевищує норму, це може призвести до катастрофічних наслідків, адже артерії перенавантажуються в обох випадках. Отже, слід звертатися до лікаря й отримувати відповідний курс лікування.

Правильно затискайте манжету

Манжета не повинна тиснути чи бути надто вільною

Якщо манжету на руці сильно перетиснути чи навпаки надіти дуже вільно, результати вимірювання можуть виявитися некоректними. Послаблення манжети призводить до надміру високих показників. А якщо вона затягнута надміру, систолічний тиск виявиться заниженим, а діастолічний навпаки вищим за реальний показник.

Нові статті

Схожі статті

Ксенія Мішина та Слава Дьомін: журналіст пояснив, чому його тягне до людей зі скандальною репутацією

Слава Дьомін не боїться бути відвертим, відстоювати свої погляди та продовжувати роботу, навіть коли вона викликає суперечки в суспільстві або скеровані до Мішиної.

“У нас дуже різні погляди на майбутнє”: чому холостяк Спартак Суббота різко вирішив одружитися вдруге?

Чи залишиться Спартак Суббота на вершині своєї популярності після чергового шлюбу, чи зможе він відновити свій вплив у медіапросторі після своїх минулих вчинків – питання залишається відкритим.

Мудрість через покоління: Богдан Ступка про старість, чому тіло слабшає, а дух залишається вічно молодим

Богдан Ступка залишив величезний слід в історії української культури, і його мудрість продовжує жити разом з його творчістю. Його цитати стають натхненням для митців і тих, хто прагне жити з сенсом.

Зірки за шкільною партою: Осадча, Андре Тан, Остапчуки, Данилко показали себе в дитинстві – хто двієчник?

Сьогодні в Україні відзначають День вчителя. До цього свята пропонуємо добірку світлин знаменитостей зі шкільних часів. Подивіться, як виглядали в дитинстві Полтавська, Остапчук, Осадча і Андре Тан.