Зазвичай людина, відчувши тяжкість у потилиці, береться до вимірювання тиску. От тільки не знає, що робити це треба не на одній руці, а обов’язково на двох. А отримавши два результати, обрати той, що з вищими показниками.
Вимірюйте тиск на обох руках
Лікарі застерігають: вимірювання тиску, надіваючи манжету на одну руку, може призвести до неправильної постановки діагнозу. Адже у 12% пацієнтів показники можуть бути на правиці нормальними, а на лівиці – підвищеними чи навпаки.
Зазвичай показники на руках різняться в межах 6,6 мм рт. ст. Тож можна не втрапити до категорії гіпертоніків через “неправильну” руку вимірювання.
Слідкуйте за обома показниками
Багато хто переконаний, що відстежувати треба виключно перший показник ртутного стовпчика. Насправді це не так. Верхнє систолічне число є показником сили, з якою серце качає кров, а нижнє діастолічне фіксує тиск у момент перепочинку серця.
Обидва показники важливі. Якщо хоч один із них перевищує норму, це може призвести до катастрофічних наслідків, адже артерії перенавантажуються в обох випадках. Отже, слід звертатися до лікаря й отримувати відповідний курс лікування.
Правильно затискайте манжету
Якщо манжету на руці сильно перетиснути чи навпаки надіти дуже вільно, результати вимірювання можуть виявитися некоректними. Послаблення манжети призводить до надміру високих показників. А якщо вона затягнута надміру, систолічний тиск виявиться заниженим, а діастолічний навпаки вищим за реальний показник.