Відомо, що в Україні водіям дозволяється їздити напідпитку, але рівень алкоголю в крові має не перевищувати 0,2 проміле. Важко на око визначити, скільки це мілілітрів вина чи пива. Тому треба прояснити ситуацію, щоб не перестаратися й не потрапити на штраф.
Сказати точно, скільки це – 0,2 проміле – в грамах практично неможливо. У кожної людини індивідуальна реакція на спирт. Тож бажано взагалі не вживати високоградусні коктейлі, якщо збираєтеся сідати за кермо.
До того ж пити небажано не лише в день поїздки, але й напередодні, оскільки якщо перебрати ввечері, то наступного ранку й вдень показники будуть значно вищими за допустиму норму.
Та все ж трішечки пригубити можна, не боячись дорожнього патруля. Якщо вживаєте сухе чи ігристе вино, чоловікам важливо не перевищити норму у 200 мл. Для жінок має бути лише пів склянки.
Горілки чи бренді водій може випити не більш як 50 г, а водійка всього 30 г. З пивом ситуація трішки простіша. Чоловік може керувати транспортним засобом після півлітрового келиха. Жінці можна пригубити маленький бокальчик на 0,33 л.
Присутність 0,2 проміле в організмі вважається першою стадією сп’яніння. В людини відсутні жодні зовнішні симптоми, а виявити алкоголь у крові можна тільки завдяки алкотестеру. Подібна реакція може бути навіть на певні ліки чи цукерки з лікером.
Друга стадія до 0,5 проміле вже вважається небезпечною. Що вже казати далі:
- до 1,5 проміле – легке сп’яніння;
- до 2,5 проміле – середнього ступеня;
- до 3 проміле – сп’яніння сильного ступеня;
- більш як 3 проміле – критичний стан.
Останній показник свідчить про отруєння організму алкоголем, що може призвести до смертельно небезпечних наслідків.