Відразу троє маленьких пацієнтів Охматдиту в столиці отримали шанс на друге життя. Дітлахам пересадили кістковий мозок від неродинних донорів.
Трансплантація кісткового мозку дає можливість безнадійно хворим пацієнтам повернутися до повноцінного життя. Всі три операції, проведені дітям, стали можливими завдяки іноземним донорам.
4-річній Ангеліні дісталися стволові клітини під поляка. 14-річному Ігорю та 9-річному Артему дали шанс на одужання двоє німців.
Як стати донором
В Україні також існує реєстр донорів кісткового мозку. Нині у списках перебуває 9 тисяч кандидатів, яких вдалося зібрати за останні 5 років. Але цього катастрофічно замало, щоб підібрати потрібні для хворого параметри.
Був випадок, коли молодик врятував життя 18-річному Олегу, мешканцю Павлограда. Операцію з пересадки кісткового мозку від неродинного донора провели у 2020 році. Родичі хворих, звісно, готові ставати донорами, але тільки у чверті випадків вони годяться на цю роль. Тож постає необхідність розширення бази небайдужих громадян, готових поділитися стволовими клітинами.
Всього у світі 40 мільйонів людей зголосилися за необхідності поділитися власними клітинами. Процедура абсолютно безпечна для донора.
Для участі в програмі українцям слід зареєструватися на Ubmdr.org або в одному з двох донорських центрів, що функціонують у Києві. Кандидату віком у межах 18-35 років буде надіслано тест-набір. А за необхідності він передасть свій біоматеріал пацієнту, який потребує трансплантації.