Київський Охматдит поставив рекорд: у лікарні було проведено відразу 3 операції з трансплантації в один день

Відразу троє маленьких пацієнтів Охматдиту в столиці отримали шанс на друге життя. Дітлахам пересадили кістковий мозок від неродинних донорів.

Відразу троє маленьких пацієнтів Охматдиту в столиці отримали шанс на друге життя. Дітлахам пересадили кістковий мозок від неродинних донорів.

Трансплантація кісткового мозку дає можливість безнадійно хворим пацієнтам повернутися до повноцінного життя. Всі три операції, проведені дітям, стали можливими завдяки іноземним донорам.

Щасливий пацієнт, що пережив трансплатнацію

4-річній Ангеліні дісталися стволові клітини під поляка. 14-річному Ігорю та 9-річному Артему дали шанс на одужання двоє німців.

Як стати донором

В Україні також існує реєстр донорів кісткового мозку. Нині у списках перебуває 9 тисяч кандидатів, яких вдалося зібрати за останні 5 років. Але цього катастрофічно замало, щоб підібрати потрібні для хворого параметри.

Був випадок, коли молодик врятував життя 18-річному Олегу, мешканцю Павлограда. Операцію з пересадки кісткового мозку від неродинного донора провели у 2020 році. Родичі хворих, звісно, готові ставати донорами, але тільки у чверті випадків вони годяться на цю роль. Тож постає необхідність розширення бази небайдужих громадян, готових поділитися стволовими клітинами.

Завдяки нерідному донору дівчинка має жити

Всього у світі 40 мільйонів людей зголосилися за необхідності поділитися власними клітинами. Процедура абсолютно безпечна для донора.

Для участі в програмі українцям слід зареєструватися на Ubmdr.org або в одному з двох донорських центрів, що функціонують у Києві. Кандидату віком у межах 18-35 років буде надіслано тест-набір. А за необхідності він передасть свій біоматеріал пацієнту, який потребує трансплантації.

Нові статті

Схожі статті

“У білій вишиванці”: Віталій Козловський із дружиною Юліϵю Бакуменко похрестили новонародженого сина Оскара

Співак Віталій Козловський, що вперше став батьком 25 лютого 2024 року — днями похрестив новонародженого сина. Читайте далі, де була проведена урочиста подія і чи відомі імена хрещених батьків?

Бабуся підказала легкий спосіб, як почистити молоду картоплю за 5 хвилин: навіть за ніж не беруся

Молоду картоплю господині не люблять, бо її дуже марудно обчищати. Та є кілька лайфгаків, за допомогою яких ця справа займе не більше 5 хвилин. У деяких випадках навіть ніж не знадобиться.

Тричі одружений та має кількох позашлюбних дітей: як виглядають усі жінки 56-річного Дмитра Гордона (ФОТО)

Інтерв'юер Дмитро Гордон вперше показав всіх своїх дружин та дітей від них: що відомо про жінок та як виглядають позашлюбні діти зірки? Подробиці.

55-річна Надя Матвєєва зізналася, чи робив їй пропозицію 35-річний бойфренд: “Цього моменту не відбувається”

Надія Матвєєва вперше відверто розповіла, чи освідчувався їй молодий коханий та коли буде весілля: що відомо про чоловіка телезірки? Подробиці особистого життя.