Київський Охматдит поставив рекорд: у лікарні було проведено відразу 3 операції з трансплантації в один день

Відразу троє маленьких пацієнтів Охматдиту в столиці отримали шанс на друге життя. Дітлахам пересадили кістковий мозок від неродинних донорів.

Відразу троє маленьких пацієнтів Охматдиту в столиці отримали шанс на друге життя. Дітлахам пересадили кістковий мозок від неродинних донорів.

Трансплантація кісткового мозку дає можливість безнадійно хворим пацієнтам повернутися до повноцінного життя. Всі три операції, проведені дітям, стали можливими завдяки іноземним донорам.

Щасливий пацієнт, що пережив трансплатнацію

4-річній Ангеліні дісталися стволові клітини під поляка. 14-річному Ігорю та 9-річному Артему дали шанс на одужання двоє німців.

Як стати донором

В Україні також існує реєстр донорів кісткового мозку. Нині у списках перебуває 9 тисяч кандидатів, яких вдалося зібрати за останні 5 років. Але цього катастрофічно замало, щоб підібрати потрібні для хворого параметри.

Був випадок, коли молодик врятував життя 18-річному Олегу, мешканцю Павлограда. Операцію з пересадки кісткового мозку від неродинного донора провели у 2020 році. Родичі хворих, звісно, готові ставати донорами, але тільки у чверті випадків вони годяться на цю роль. Тож постає необхідність розширення бази небайдужих громадян, готових поділитися стволовими клітинами.

Завдяки нерідному донору дівчинка має жити

Всього у світі 40 мільйонів людей зголосилися за необхідності поділитися власними клітинами. Процедура абсолютно безпечна для донора.

Для участі в програмі українцям слід зареєструватися на Ubmdr.org або в одному з двох донорських центрів, що функціонують у Києві. Кандидату віком у межах 18-35 років буде надіслано тест-набір. А за необхідності він передасть свій біоматеріал пацієнту, який потребує трансплантації.

Нові статті

Схожі статті

Смачний десерт до Великодня 2024: сирна паска “Три шоколади” на 6 порцій — рецепт ідеальної випічки до свята

Рецепт сирної паски "Три шоколади" — найсмачніший десерт до Великодня 2024 року. Які потрібні інгредіϵнти для приготування і як створити смачну сирну пасочку — розповість "Один Факт".

Анатолій Анатоліч проїхався в метро у Лондоні за 225 грн: “Доступне місто, якщо не їсти і спати на вулиці”

Блогер Анатолій Анатоліч зачіпає чимало гострих тем на своєму Ютуб-каналі "Зе Інтерв'юер". Тепер настала черга поділитися особистими враженнями від перебування в громадському транспорті.

Місячний календар пересадки кімнатних рослин: сприятливі та несприятливі дні для квітів у травні 2024

Травень — ідеальний час для того, щоб зайнятись пересадкою кімнатних рослин та квітів у горщиках. "Один факт" підготував перелік сприятливих і несприятливих дат для проведення ціϵї процедури.

Як в домашніх умовах зробити космічні крашанки: простий великодній лайфхак з яйцями до Великодня 2024

В 2024 році набуваϵ популярності новий тренд у створенні крашанок до Великодня. Яϵчка прикрашають неповторним космічним дизайном. Як його зробити – читайте в публікації від "Один Факт".